English | Українська

Допомога ВПО і громадам, які зазнали наслідків конфлікту

 

Кримсько-татарська родина, яка була змушена переселитися до Вінниці, отримала від МОМ духовку та холодильник, і, пройшови бізнес-тренінг, готує традиційні страви на продаж

 

ПІДТРИМКА САМОЗАЙНЯТОСТІ ТА МІКРОПІДПРИЄМНИЦТВА ВПО ТА ЛЮДЕЙ, ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД КОНФЛІКТУ

МОМ продовжує свої зусилля зі створення можливостей для заробітку ВПО та членів громад, що їх приймають.

У листопаді 2017 року розпочато набір на новий проект, що фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччина  через Німецький Банк Розвитку KfW. Проект має на меті покращити можливості для самозабезпечення та самозайнятості внутрішньо переміщених осіб та мешканців регіонів, які зазнали наслідків конфлікту. Водночас, проект зміцнить соціально-економічну стабільність і добробут приймаючих громад в Україні. Завдяки грантам на самозайнятість та мікропідприємництво, проект надасть змогу вимушеним переселенцям та членам приймаючих громад розпочати новий або розширити наявний бізнес. Інформація про структуру проекту, умови участі та запис доступна за посиланням. Набір учасників триває до 15 грудня 2017.

 
Із грудня 2016 по 11 листопада 2017 триває проект МОМ, що фінансується Міністерством Великої Британії у справах міжнародного розвитку (DFID), в межах якого відбувалися тренінги із самозайнятості, мікропідприємництва та профорієнтації. Проект діє у 24 областях України. Наразі понад 2 700 осіб одержали змогу пройти тренінги і більше 1 600 отримали гранти розміром GBP 350 – 1 700 залежно від їхніх потреб та встановлених критеріїв (деталі за посиланням). http://www.iom.org.ua/ua/mom-rozpochinaie-rozpochinaie-noviy-proekt-pidtrimki-samozaynyatosti-vnutrishno-peremishchenih-osib

У межах даного проекту МОМ створила Національну платформу бізнес взаємодії, що має на меті сприяти нетворкінгу та співпраці між ВПО та членами місцевих громад – підприємцями різних галузей – задля розбудови бізнесу, створенню нових робочих місць та, у довгостроковій перспективі, покращення бізнес середовища в Україні. Онлайн платформа пропонує зареєстрованим користувачам доступ до бізнес-можливостей, ділових контактів, навчальних матеріалів та проектів із розвитку малого бізнесу в Україні. Виконавчим партнером у розвитку Платформи є українська неурядова організація «Клуб Ділових Людей». Зареєструватися на Платформі можна через сайт НУО: https://bc-club.org.ua/biznes-platforma/platform.html

 

У рамках ще одного схожого проекту, що фінансується Європейським Союзом, МОМ охопить тренінгами 1 850 осіб, із яких, як очікується, 950 учасників отримають гранти на професійні курси чи обладнання розміром до EUR 2 150. Деталі про структуру проекту та актуальний набір у регіонах за посиланням.

 

З 2014 по 2017 рр., МОМ  організувала курси із професійного орієнтування, самозайнятості та мікропідприємництва для близько 10 000 ВПО та людей, що постраждали від конфлікту, з яких понад 5 700 осіб отримали гранти на професійні курси, самозайнятість чи дрібний бізнес.

 

ПРОЕКТ ІЗ СОЦІАЛЬНОГО ЗГУРТУВАННЯ ВПО ТА ЧЛЕНІВ ПРИЙМАЮЧИХ ГРОМАД

Починаючи з 2015 року Міжнародною організацією з міграції (МОМ) було успішно реалізовано проекти із соціального згуртування населення у 61 громаді, переважно на сході України – у Донецькій (на території, підконтрольній Урядуі), Луганській (на території, підконтрольній Уряду), Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській областях.

Проте, беручи до уваги останні дослідження щодо інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у приймаючі громади і процеси соціального згуртування, команда МОМ вирішила розширити проект на інші регіони України.

Було оголошено конкурс для громад, зацікавлених в участі у проекті. Основні критерії для участі у конкурсі: 500+ ВПО, які проживають на теріторії громади, наявність ініціативної групи (що складається щонайменш із 15 осіб, включаючи ВПО, членів приймаючої громади, представників національних меншин, людей з інвалідністю тощо), наявність об'єкта соціальної інфраструктури, на базі якого планується впровадження заходів із соціальної згуртованості населення і наявність ідей щодо заходів, які б допомогли сприяти соціальній стабілізації і зміцненню довіри в громаді. Громади для проекту були обрані на основі поданих аплікаційних форм, а також оціночного візиту за участі представників МОМ.

Члени ініціативної групи в обраних громадах пройшли триденні тренінги із соціального згуртування, мобілізації ресурсів, написання проектів та ефективних комунікацій. Під час тренінгу учасники ініціативної групи проаналізували проблеми, що існують в їхній громаді, а також розробили план заходів із соціального згуртування, які будуть реалізовані в рамках проекту. МОМ забезпечує проведення тренінгів у громадах і закупівлю матеріалів, необхідних для впровадження заходів із соціального згуртування, наприклад:

Культура: проведення концертів, фестивалів, виставок тощо;

Освіта: проведення майстер-класів, клуби за інтересами тощо;

Спортивні заходи: спортивні змагання, фестивалі, ініціативи, що сприяють здоровому способу життя;

Інше: проведення семінарів, круглих столів, флешмобів, екологічних ініціатив тощо.

У рамках даного проекту було відібрано 35 ініціативних груп із 20 регіонів України, які розпочали впровадження проекту у своїх громадах. Якщо ви хочете долучитися до проекту, або дізнатися більш детальну інформацію, будь ласка, звертайтеся до відділу комунікацій Представництва МОМ iomkievcomm@iom.int

Заходи із соціального згуртування реалізуються в рамках проекту «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні», що фінансується Європейським Союзом. Проект триватиме до липня 2018 року і охопить понад 35 000 бенефіціарів по всій Україні.

 

РОЗВИТОК ІНФРАСТРУКТУРИ У ЗОНАХ ПЕРЕСЕЛЕННЯ ТА ПОВЕРНЕННЯ

МОМ впроваджено ряд заходів, які залучатимуть як переселенців, так і місцеве населення до розвитку проектів із покращення соціальної інфраструктури, як то розширення шкіл та дитячих садочків або ігрових майданчиків; покращення медичних закладів первинної ланки та акушерських пунктів; розвиток та вдосконалення інфраструктури культури та відпочинку; або інші аналогічні ініціативи, які потенційно можуть привести до покращення якості життя населеного пункту.

Наразі у проекті МОМ, що фінансується Урядом Японії, беруть участь 29 громад Донецької та Луганської областей.

 

НАЦІОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ ДЛЯ ВПО

Робота безкоштовної гарячої лінії забезпечується громадською організацією Донбас SOS. Гаряча лінія функціонує за підтримки проекту «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем внутрішньо переміщених осіб та постраждалого від конфлікту населення в Україні», який фінансується Європейським
Союзом та впроваджується Представництвом МОМ в Україні.

 

СТАТИСТИКА ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ ЗА СІЧЕНЬ 2018

СТАТИСТИКА ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇЇ ЗА ГРУДЕНЬ 2017

СТАТИСТИКА ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇЇ ЗА ЛИСТОПАД 2017

СТАТИСТИКА ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ ЗА ЖОВТЕНЬ 2017

СТАТИСТИКА ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ ЗА ВЕРЕСЕНЬ 2017

СТАТИСТИКА ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ ЗА СЕРПЕНЬ 2017

СТАТИСТИКА ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ ЗА ЧЕРВЕНЬ 2017

СТАТИСТИКА ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ ЗА ТРАВЕНЬ 2017

СТАТИСТИКА ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ ЗА КВІТЕНЬ 2017

СТАТИСТИКА ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ ЗА БЕРЕЗЕНЬ 2017

СТАТИСТИКА ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ ЗА ЛЮТИЙ 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Допомога МОМ вимушеним переселенцям в Україні: фотогалерея

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості