English | Українська

Медичні послуги та подорожня допомога мігрантам

Радіолог МОМ вивчає рентгенівський знімок мігранта (2016 р.)

Медичні послуги

Оцінка стану здоров'я є основною послугою, яку МОМ надає у галузі охорони здоров'я мігрантів в Україні. Вона здійснюється  з метою переселення, міжнародного працевлаштування, заявки на участь у конкретних програмах допомоги мігрантам або для отримання тимчасової або постійної візи. Наразі Представництво МОМ в Україні здійснює оцінку стану здоров'я для Австралії, Канади, Нової Зеландії, Сполучених Штатів Америки та Великої Британії. 

Існують різні вимоги до оцінки стану здоров’я, що відображають національні відмінності в імміграційній та державній політиці і практиці. Мета оцінки стану здоров'я полягає у гарантуванні того, що міграція не ставить під загрозу здоров'я мігрантів або не становить ризику для здоров'я населення під час подорожі або після прибуття у кінцевий пункт призначення. Крім того, оцінка стану здоров'я виявляє та вирішує питання охорони здоров'я громадськості з метою пом'якшення впливу тягаря хвороб мігрантів на національні служби охорони здоров'я та соціальної політики. 

З початку діяльності МОМ в Україні в 1997 році, медичний відділ Представництва МОМ в Україні надав послуги з оцінки стану здоров’я понад 210 000 мігрантів та близько 55 000 біженців. У відповідь на прохання країн, МОМ співпрацює з медичними закладами, лабораторіями і рентгенівськими кабінетами у Києві та Львові з метою забезпечення надання ефективних, індивідуальних та якісних послуг у великих містах України. У контексті оцінки стану здоров'я, МОМ в Україні передбачає інші додаткові послуги, такі як лікування, консультування, медико-санітарна просвіта, імунізація та медичний супровід. 

Представництво МОМ в Україні, крім здійснення оцінки стану здоров'я для врегульованих мігрантів, сприяє фізичному, психічному і соціальному благополуччю мігрантів і мобільних груп населення незалежно від їхнього правового статусу. 

Крім того, МОМ активно підтримує стратегії та політики на основі фактичних даних, необхідні для більшого охоплення питань охорони здоров'я у сфері міграції та розробки ініціатив. Вирішуючи питання медико-санітарних потреб мігрантів, МОМ покращує здоров'я мігрантів, захищає здоров'я громади у всьому світі, сприяє інтеграції мігрантів та їх соціальному та економічному розвитку.

Міграція та здоров'я: фотогалерея

 

Подорожня та реінтеграційна допомога

Співробітник МОМ допомагає в аеропорту мігрантам, які переселяються до США

Представництво МОМ в Україні надає допомогу мігрантам, яких зараховано до програм  переселення, допомагає в евакуації українців із конфліктних зон та сприяє реінтеграції українських громадян, які добровільно повертаються з Канади та країн Європи.

Програма США з прийняття біженців (USRAP), фінансована Бюро населення, біженців та міграції Державного департаменту США, є одним із основних чинних напрямів роботи МОМ, і наразі працює в понад 40 країнах світу. З 1996 року, Представництво МОМ в Україні організувало подорож для більш ніж 66 500 осіб в рамках Програми США з прийняття біженців. Перед від'їздом вони відвідують сесії з культурної орієнтації, організовані МОМ. Бенефіціари програми скеровуються до МОМ іншими організаціями, переважно УВКБ ООН.

Представництво МОМ в Україні також надало логістичну допомогу більш ніж 620 особам, які їдуть до Данії, Фінляндії, Норвегії, Швеції та Австрії в рамках програм з переселення, що фінансуються урядами відповідних країн.

У рамках Канадської програми для біженців більше 180 осіб, корінних мещканців Шрі-Ланки, Ефіопії, Сомалі, Афганістану, Ірану та інших країн, отримали підтримку від Представництва МОМ в Україні.

2012 року МОМ у співпраці з Міністерством закордонних справ України евакуювала близько 150 українців, переважно жінок та дітей, із охопленої війною Сирії. Раніше МОМ сприяла евакуації громадян України та інших держав із Лівії.

З 2003 року Представництво МОМ в Україні надає реінтеграційну допомогу українським громадянам, які добровільно повертаються з-за кордону через брак законних підстав для перебування в іншій країні чи через інші причини. Наразі МОМ допомагає українцям, що повертаються з таких країн як Італія, Польща, Бельгія, Нідерланди, Німеччина,Великобританія, Швейцарія, Ірландія, Словацька Республіка, Латвія, Естонія, Греція, Норвегія, Данія, Фінляндія та Грузія. Послуги МОМ включають допомогу в аеропорту та із подальшим подорожуванням, за потреби – короткострокове розміщення, професійне навчання та допомогу із започаткуванням дрібного бізнесу. 

З 2015 року Представництво МОМ в Україні також впроваджує проект «Адаптація мігрантів у Канаді». Безкоштовні орієнтаційні сесії забезпечують майбутніх «новачків» у Канаді корисною, точною і своєчасною інформацією, щоб вони могли приймати обґрунтовані рішення після свого прибуття в країну. Понад 1 600 осіб відвідали орієнтаційні сесії у Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, Бухаресті, Кишиневі та Москві.

Подорожня та реінтеграційна допомога: фотогалерея

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Оголошення

Інформація для тих,
хто від’їжджає
до США, Канади,
Австралії
та Нової Зеландії

Дізнатися більше

 

Політика прозорості