Нові грантові можливості для молоді Донеччини та Луганщини

6 липня 2021

Міжнародна організація з міграції (МОМ), Агентство ООН з питань міграції, за фінансової підтримки від Уряду Японії розпочинає набір учасників у новий проєкт «Ініціативи громад для зменшення впливу COVID-19 на постраждалі від конфлікту регіони України», спрямований на соціально-економічний розвиток Донецької та Луганської областей (тут і далі йдеться про території, контрольовані Урядом України).

Зокрема, проєкт передбачає надання підтриманим бенефіціарам грантів до 700 доларів США (у гривнях за поточним курсом ООН) у вигляді оплати навчання на професійних курсах з інформаційних технологій та в дотичних сферах, а також надання ІТ-обладнання [1] для навчання та подальшої роботи.

Курси мають відбуватися онлайн або з дотриманням вимог, пов’язаних з пандемією COVID-19, до перебування осіб в одному приміщенні та тривати не більше шести місяців. Прикладами обраних напрямів можуть бути веб- чи графічний дизайн, цифровий маркетинг, програмування,  копірайтинг — усі ті сучасні спеціальності, що дозволяють працювати й дистанційно.

Потреба в курсах та у запитуваному обладнанні має бути належним чином обґрунтована.

Додатковою перевагою заявки буде зобов’язання учасника втілити невеликий волонтерський проєкт у своїй громаді, застосувавши отримані знання та навички. Це може бути запуск онлайн-карти з усіма аптеками населеного пункту, створення чи обслуговування вебсайту міської чи сільської ради, розробка брендбуку для місцевої громадської організації. Перелік не обмежений: головне, щоб проєкт приносив користь вашій громаді та її мешканцям.

 

ВИМОГИ ДО ЗАЯВНИКІВ

  • Внутрішньо переміщені особи та місцеві мешканці, які проживають в межах Курахівської та Черкаської об’єднаних територіальних громад Донецької області та в межах Білокуракинської та Новопсковської  об’єднаних територіальних громад Луганської області.
  • Вік від 18 до 35 років.
  • Бажання професійно розвиватися в ІТ та дотичних сферах, здобути відповідну освіту і застосувати нові знання для власного добробуту і на користь своєї громади.
  • Технічна освіта, знання та досвід в ІТ сфері будуть перевагою заявки.
  • Додатковою перевагою заявки буде наявність волонтерського проекту чи ідеї щодо того, як знання в галузі ІТ можуть принести користь громаді.  

 

Під час відбору учасників будуть враховуватися такі критерії, як освіта, попередній професійний досвід, місце проживання, потенційна користь для громади від запропонованого волонтерського проєкту, обґрунтованість потреби в навчанні, мотивація учасника, наявність чіткого плану кар’єрного розвитку у сфері ІТ, соціально-економічний статус заявника, наявність ознак соціальної уразливості тощо.  

НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ УЧАСТЬ, ЯКЩО:

Заявник/ця або член його/її домогосподарства отримував будь-який грант на розвиток бізнесу чи професійне навчання від МОМ чи інших організацій протягом останнього року. Інформація буде перевірятися, в тому числі з організаціями, які надають такі гранти.

ПРОЄКТ МАТИМЕ ТАКІ ЕТАПИ:

 

ЕТАП І. ПОДАННЯ ЗАЯВКИ

Щоб подати заявку на участь у Проєкті, потрібно заповнити анкету за посиланням:

https://ee.humanitarianresponse.info/x/XTUIaI2W

 

Обов’язковою вимогою при заповненні анкети є завантаження скан-копій паспорта, ідентифікаційного коду, інших підтверджувальних документів.

Будь ласка, зазначте назви документів, які ви будете завантажувати, за зразком:

Petrenko_AB_passport_1;

Petrenko_AB_passport_2;

Petrenko_AB_ID code.

Звертаємо вашу увагу, що під час завантаження файлів у спливаючому вікні потрібно вибрати опцію «Всі файли» (All Files)  — так файли всіх форматів, які зберігаються в обраній папці, будуть відображатися у вікні.

 


На жаль, ми не маємо технічної можливості індивідуально підтвердити кожному заявникові, що  анкета була отримана. Після заповнення анкети та завантаження всіх файлів, будь ласка, натисніть “Submit”:

Після завантаження анкети на вашому екрані залишиться анкета з порожніми полями, але це не означає, що інформація не зберіглася. Після того як ви натиснете “Submit”, усі дані з анкети відразу потраплять до нашої бази даних.

Заявки будуть розглядатися по мірі їхнього надходження, тому радимо не зволікати з поданням Вашої заявки. Останній термін подання анкет на участь у проєкті — 24 вересня 2021 року. Після розгляду анкет МОМ буде контактувати тільки з тими заявниками, які пройшли до II етапу.

 

ЕТАП ІІ.  ЗАХИСТ ЗАЯВОК

Після розгляду онлайн-заявки МОМ ухвалює рішення щодо доцільності запрошення заявника на презентацію заявки та запропонованого волонтерського проєкту (в разі його наявності). Участь у презентації (захисті) заявки є одним з елементів відбору та ще не означає позитивного рішення.

До захисту будуть запрошені заявники, які чітко аргументували потребу в гранті та відповідають критеріям, наведеним вище. Відібраним кандидатам зателефонують співробітники МОМ та повідомлять точну дату і час проведення захисту. Захист відбуватиметься у Skype [2] або в ході особистої зустрічі.

Учасник/ця виступить із короткою презентацією перед комісією МОМ, в ході якої він/вона матиме докладно пояснити та обґрунтувати наведену в заявці інформацію. Комісія може поставити додаткові запитання та попросити надати додаткові документи. Орієнтовна тривалість співбесіди— 20 хвилин.

Рішення про виділення гранту буде ухвалене залежно від результатів співбесіди. 

ЕТАП III. НАДАННЯ ГРАНТІВ

Для учасників, які успішно пройшли співбесіду, буде виділено грант у вигляді ІТ-обладнання (ноутбук) та оплати професійних курсів. Максимальний розмір оплати курсів — до 700 доларів США (у гривні, за курсом ООН на момент оплати).

Коли учасникові повідомлять про позитивне рішення, він/вона має надати рахунок на оплату курсів від обраного постачальника освітніх послуг (тобто навчального закладу). Звертаємо увагу: постачальник послуг повинен зареєстрований на території України і бути не-платником ПДВ.

Після оплати вартості навчання учасник зобов’язується відвідувати зайняття та успішно завершити обрані курси. Пройшовши курс, учасник має надати МОМ копію отриманого свідоцтва чи сертифіката про завершення навчання.

Передача обладнання відбудеться або в офісі МОМ у Краматорську чи Сєвєродонецьку, або у відповідній громаді.

ЕТАП IV. НАВЧАННЯ ТА ВТІЛЕННЯ ВОЛОНТЕРСЬКОГО ПРОЄКТУ

Протягом навчання або після його завершення учасник повинен реалізувати волонтерський проєкт, якщо такий було включено у заявку та презентовано  на участь та підтверджений під час співбесіди. Про завершення свого волонтерського проєкту учасник має повідомити МОМ, надавши невеликий звіт у довільній формі (що передбачав проєкт, що конкретно було зроблено, хто отримав користь і в чому ця користь полягає). До звіту можна також додати скріншоти чи фотографії, свідчення представників громади тощо.

У ході навчання МОМ може зв’язуватися з учасниками з метою моніторингу.

Додаткові положення:

  • відбір учасників відбуватиметься на конкурсній основі: подання заявки та участь у співбесіді не гарантує, що ви станете учасником Проєкту;
  • усі учасники Проєкту мають бути готові співпрацювати з Проєктом, у тому числі надавати інформацію в ході моніторингу МОМ, зустрічатися з представниками МОМ за потреби;
  • у разі викриття фактів надання недостовірної чи неправдивої інформації заявником, МОМ залишає за собою право відмовити в наданні гранту або скасувати позитивне рішення, якщо воно було ухвалене на підставі такої інформації.

 

[1] ноутбук Laptop HP 250G8 (2W8Y6EA), Екран: 15.6" 1920x1080; Процесор: Intel Core I5-1035G1, 1.0 GHz; Оперативна пам’ять: RAM: 16MB; Відеокарта: Intel UHD Graphics; SSD: 512MB; OS: Windows 10 PRO

[2] Якщо програма Skype не встановлена у вашому телефоні чи персональному комп’ютері, ви можете завантажити програми або скористатися онлайн версією програми. Більше інформації за посиланням: https://www.skype.com

 

 

SOCIAL NETWORKS
TRANSPARENCY