МОМ ДОПОМАГАЄ УКРАЇНЦЯМ ВРЯТУВАТИСЯ ВІД ВІЙНИ У СИРІЇ

Вже пізно, коли Наталя і троє її дітей входять до зали прильоту в аеропорту Бориспіль, виснажені після довгої подорожі з Дамаска, але в безпеці. Наталя є однією зі ста українців, яким МОМ допомогла уникнути конфлікту в Сирії, станом на вересень 2012 року. Вона та її діти віком сім, дев'ять та одинадцять років, пройшли складні випробування і їм потрібен час, щоб відновити моральні та фізичні сили.

Сім'я Наталі жила на околицях міста Дейр-ез-Зор. Кілька років тому її чоловік, громадянин Сирії, поїхав вчитися в Україну, а коли почався конфлікт в Сирії виявилося, що він не в змозі повернутися додому.

Коли жити в передмісті стало небезпечно, Наталя вирішила повернутися в Україну. Однак її перша спроба дістатися до Посольства України в Дамаску ледь не закінчилася трагедією: бомба вибухнула менш ніж у ста метрах від їхнього автомобіля.

З другої спроби сім'ї вдалося дістатися до Дамаска, але на зворотному шляху озброєні люди зупинили їхнє таксі і погрожували вбити Наталю та її дітей через підозри щодо інших пасажирів у машині. Коли Наталія згадує про цей випадок, вона потребує пару хвилин, щоб заспокоїтися. «Я так злякалася! Злякалася за дітей! Тільки з Божої волі ми вижили. Я не повернусь туди, доки це все не закінчиться», – каже вона.

Наприкінці червня 2012 року Посольство України в Дамаску звернулося до МОМ із проханням допомогти Наталі та її дітям. «Вони були одними з перших українців, направлених до нас. Коли посольства просять нас допомогти мігрантам у скрутному становищі повернутися з Сирії до країн їхнього походження, ми співпрацюємо з місцевою владою, щоб виконати це завдання», – говорить Голова Представництва МОМ в Сирії Марія Румман. Станом на вересень 2012 року, МОМ переселяла біженців та репатріювала вразливих іноземців із Сирії, незважаючи на періодичні закриття аеропорту та доріг і почасти бойові дій в Дамаску.

Наталя вдячна консулу України в Дамаску, який зробив усе можливе, щоб допомогти її родині, та Міжнародній організації з міграції. «Наше повернення також не було б можливим без МОМ», – каже вона. За словами Наталі, багато українських жінок живуть в Дейр-ез-Зорі, одружені з сирійцями, які навчалися в українських вузах.

«Міністерство закордонних справ України робить все можливе, щоб допомогти тим, хто бажає повернутися, і вдячне МОМ за допомогу у вивезенні українців, особливо українських жінок, із Сирії», – заявляє директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин. Станом на вересень 2012 року, лише зусиллями Міністерства закордонних справ із Сирії було евакуйовано більше 230 громадян України.

«Після успішної евакуації українців із Лівії торік, МОМ буде продовжувати надавати допомогу Україні в евакуації вразливих громадян України, які хочуть покинути Сирію»

Манфред Профазі, Голова Представництва МОМ в Україні

Станом на вересень 2012 року, МОМ надала допомогу в переїзді близько тисячі громадян третіх країн. Українці займають четверте місце в цьому списку. Серед тих, хто отримав допомогу МОМ у поверненні в Україну, були люди в особливо вразливому становищі, зокрема вагітна пані та 81-річна паралізована жінка.

Конфлікт у Сирії, який почався в 2011 році, за оцінками ООН вже забрав понад 20 тисяч життів. Більше 230 тисяч сирійців стали біженцями. Відповідь МОМ на кризу включає допомогу в евакуації іноземців та підтримку сирійських біженців.

 

SOCIAL NETWORKS
TRANSPARENCY