English | Українська

Бенефіціари МОМ відновлюють своє селище

Листопад 2017

Тарас і Вадим – брати, яким довелося пережили болючий досвід торгівлі людьми. Маючи небагато можливостей вдома, вони вирішили шукати роботу в Російській Федерації. «Після того, як ми закінчили аграрний університет, у нас в головах засіло єдине запитання – залишатися чи їхати», – розповідає Вадим. Спокусившись на пропозицію однієї з кадрових агенцій, робота яких в Україні регулюється погано, обидва опинилися в пастці примусової праці та експлуатації. Після повернення додому, дався взнаки посттравматичний стрес. «Коли ти не маєш ні копійки на батьківщині, а потім переживаєш такі поневіряння за кордоном, це вбивчий психологічний коктейль», – каже Тарас. Обидва брати зрозуміли, що для того, щоб убезпечити себе від подібних ситуацій, їм потрібно знайти можливості у себе вдома.

Завдяки Програмі зміцнення економічного потенціалу постраждалих від торгівлі людьми, що реалізується Представництвом МОМ в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), у братів з’явився довгоочікуваний шанс обрати нові цілі. Після шестиденного бізнес-тренінгу Вадим і Тарас розробили бізнес-план для відкриття рибної ферми, який вони успішно захистили, і отримали грант у негрошовій формі на відкриття бізнесу. «Україна багата на природні ресурси, що потребують належного використання та охорони», – зазначає Вадим.

 

Вадим і Тарас презентують свій бізнес-план на сесії із захисту проектів

Відкриття рибного господарства  ̶  це безпрецедентний випадок підприємницької ініціативи для села, де народилися брати. «У нашому селі були три природні водойми, які не використовувалися і були в занедбаному стані. Рибна ферма стала безпрограшним проектом як для нас, так і для громади», – пояснює Вадим. Тарас і Вадим уклали угоду з сільською радою про довгострокову оренду трьох каскадних ставків загальною площею 4,3 га, а грантові кошти витратили на очищення водойм та заселення їх мальками.

 

У ставки запустили близько трьох тонн мальків різних риб

«Це важкий бізнес, але він приносить як матеріальну, так і емоційну винагороду», – зауважує Вадим. Під емоційною винагородою він без сумніву має на увазі прекрасну природу, яка їх оточує. «Завдяки Програмі МОМ ми знайшли себе, повернувшись додому. Ми залишили це місце через безнадію, а зараз ми повернулися у новій якості, з новими можливостями і сповнені надій», – додає Тарас.

Брати постійно в роботі, оскільки риба потребує своєчасного харчування, а водойми  ̶  регулярної перевірки санітарного стану, а також охорони території.

 

Годування. Через якийсь час корм ніби ковдрою вкриває поверхню водойми 

Через рік після того, як вони започаткували свій бізнес, Тарас і Вадим продають рибу на місцевому ринку і поступово збільшують свої доходи, адже популяція риб постійно зростає. Молоде підприємство швидко переросло у сімейний бізнес, в якому також працюють їхні дядько і двоюрідний брат. 

Ставки принесли дев‘ять тон риби у 2017 році

Наступного року Тарас і Вадим збираються здавати в оренду місця для кемпінгу біля ставків, а також додатково заробляти, дозволяючи охочим рибалити за плату.

 

На території, призначеній для кемпінгу, відвідувачі зможуть плавати на човнах, милуватися природою і смажити свіжу рибу зі ставків

У січні-листопаді 2017 року Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні виявило і надало допомогу 1 038 постраждалим від торгівлі людьми, які зазнали примусової праці та сексуальної експлуатації у 23 різних країнах, включаючи Україну. Це на 30% більше у порівнянні з кількістю виявлених  осіб, постраждалих від торгівлі людьми, протягом аналогічного періоду 2016 року. З 2000 року МОМ надала комплексну допомогу з реінтеграції майже 14 тисячам постраждалих, яка включала правову і медичну допомогу, психологічне консультування, підтримку родин, професійне навчання та додаткову допомогу залежно від індивідуальних потреб задля забезпечення стійкого відновлення. Майже 900 колишніх постраждалих стали бенефіціарами Програми зміцнення економічного потенціалу МОМ, створюючи сотні нових робочих місць та сплачуючи десятки тисяч гривень податків до місцевих бюджетів.

 

   

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості