English | Українська

Cоціальний діалог та розвиток громад на Донбасі у фокусі діяльності МОМ

1 вересня 2015

Збройний конфлікт на Донбасі значно змінив політичну, економічну та соціальну палітру регіону,  додавши нових проблем та викликів у всіх ключових сферах життя. На постконфліктних територіях формуються громади нового типу, що складаються не тільки з місцевих мешканців та тих, хто повернувся після конфлікту, але й із вимушених переселенців. Згідно з різними оцінками, кількість внутрішньо переміщених осіб сьогодні становить близько 1,5 млн. осіб.  

Представництво МОМ в Україні впроваджує низку проектів із надання допомоги вимушеним переселенцям, сприяння розвитку регіонів, що зазнали наслідків конфлікту, та запобігання соціальній напрузі в громадах. Одним із таких є проект «Підтримка стабілізації громад на Донбасі», що фінансується Урядом Японії. Вісім громад на теренах Донецької та Луганської областей були відібрані для реалізації проекту, а саме для ремонту об’єктів соціальної інфраструктури та зміцнення соціальної згуртованості.

Наприклад, у прифронтовому Артемівську, де сьогодні крім 100  тис. місцевих мешканців зареєстровані близько 50 тис. вимушених переселенців, завдяки проекту буде відремонтовано Центральну міську бібліотеку. Вона потребує нових вікон після того, як старі були вибиті під час військових дій. Крім того приміщення буде пристосовано для потреб людей із обмеженими можливостями. Після ремонту бібліотекою зможуть користуватися усі члени громади, включно з вимушеними переселенцями та людьми з обмеженими можливостями.

МОМ  провела серію тренінгів із розвитку громад для ініціативних груп, що складаються з місцевих мешканців та переселенців у Святогірську, Краматорську, Дружківці, Костянтинівці, Артемівську, Лисичанську та Борівському. За підсумками навчання ініціативні групи розробляють проекти заходів соціального згуртування, які будуть реалізовуватися за підтримки МОМ. Під час тренінгів громади також вчилися залучати додаткові ресурси, аби в майбутньому мати змогу втілити в життя будь-які соціальні ідеї, які відповідають іхнім потребам.    

Кілька представників ініціативної групи з Лисичанська поділилися своїми враженнями після тренінгу:

Олена Іванова, місцева мешканка: «Я вперше була на тренінгу такого рівня і була дуже приємно вражена. Я працюю в освітній сфері і маю досвід роботи з різними проектами починаючи з 2002 року, але такого рівня та професійності я ще не бачила у своєму рідному місті. Я отримала великий багаж практичних знань та навичок, які я однозначно буду використовувати у моїй повсякденній діяльності».

Наталія Алєксєй, переселенка з Горлівки: «Інформація була надана у дуже цікавому форматі. Тренер   професіонал своєї справи, який спромігся буквально розширити наше мислення у правильному напрямку. Цей тренінг дійсно мотивує на написання проектів соціальної згуртованості у нашій новій спільній громаді.»

Останній у цьому проекті та восьмий за рахунком тренінг відбудеться у Сєвєродонецьку з 8 по 10 вересня 2015 року. Ініціативна група для участі у ньому вже сформована, тому команда Представництва МОМ в Україні активно готується до плідної зустрічі з представниками місцевої громади.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості