English | Українська

Допомагаючи мігрантам приймати обґрунтовані рішення

14 жовтня 2018

 

11-12 жовтня 2018 року спеціалісти-практики з питань міграції країн-членів ЄС та країн Східного партнерства зустрілись в Тбілісі, Грузія, для обміну досвідом та найкращими практиками інформаційних кампаній, спрямованих на підвищення обізнаності мігрантів про їхні права та обов'язки при подорожах до Європейського Союзу без віз або відповідно до Шенгенських правил.

Країни-члени ЄС та країни-партнери дедалі частіше використовують такі кампанії, щоб допомогти мігрантам приймати обґрунтовані рішення, оскільки вони часто не мають інформації або покладаються на хибні уявлення.

Як зазначив Карл Хартцель, посол ЄС в Грузії: «На жаль, останні статистичні дані свідчать про загальне зростання неврегульованої міграції серед громадян країн Східного партнерства. Це викликає серйозну стурбованість серед держав-членів ЄС, яку в рівній мірі поділяють країни-партнери, які вже вжили заходів щодо поліпшення своїх інформаційних кампаній та звернулися до Європейської комісії з метою двосторонньої співпраці та сприяння».

За даними Генерального директорату з питань міграції та внутрішніх справ Європейської комісї, з січня по червень 2018 року було виявлено 22 287 випадків незаконного перебування на території ЄС громадян трьох країн Східного партнерства, яким був наданий безвізовий режим з ЄС (Грузії, Молдови та України), що на 7% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Безвізовий режим між Європейським Союзом та Україною було запроваджено у червні 2017 року. З травня минулого року для громадян України триває інформаційна кампанія щодо їхніх прав та обов'язків при безвізових подорожах до ЄС. Перед початком кампанії лише 33% українців знали, що безвізовий режим дозволяє залишатися в країнах ЄС не більше 90 днів. В результаті кампанії ця частка осіб зросла майже вдвічі – до 61%.

Спільні виклики та можливі шляхи їх подолання обговорювались на нещодавній зустрічі Панелі Східного партнерства з міграції, мобільності і інтегрованого управління кордонів. Захід відбувся за підтримки Секретаріату державної комісії з міграційних питань Грузії, Європейської комісії та Представництва міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні. Представники МОМ також організували інтерактивну сесію, яка надала можливість розширити знання в сфері розробки, моніторингу та оцінки ефективних інформаційних кампаній.

Більш детальна інформація та матеріали зустрічі доступні за посиланням.

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості