English | Українська

ДОПОМОГА МІГРАНТАМ ЗІ ШВИДКІСТЮ ІНТЕРНЕТУ

У сучасному світі, швидкість зв'язку набуває дедалі більшого значення, чи то йдеться про веб-магазин, чи то про кафе, чи то про медичну клініку. Зі швидкістю Інтернету, простотою телефонних дзвінків і дедалі розумнішими мобільними пристроями, люди очікують швидкого реагування – це виклик, у якому Представництво МОМ в Україні розпізнало можливість.

Марія, молода українська студентка, отримала грант на навчання в Австралії, але боялася втратити цю можливість через короткий термін подачі заявок. Однак, завдяки системі електронній медичній системі, запровадженій Представництвом МОМ в Україні на прохання уряду Австралії, її медичний огляд був проведений дуже швидко.

Австралійський Департамент імміграції та громадянства опрацьовує і записує он-лайн усі результати медичних оглядів заявників на отримання візи, які проходять огляд за межами Австралії. МОМ здатна он-лайн ввести інформацію про здоров'я візового заявника, включно з результатами медичного огляду, цифровим рентгеном грудної клітки, звітами фахівців і біометричними фотографіями.

«Дуже приємно усвідомлювати, що завдяки цій електронній системі моя справа може бути оброблена в лічені хвилини. Це врятувало мою освіту магістра!», – каже Марія.

Важливим помічником у роботі медичного відділу Представництва МОМ в Україні є сучасний цифровий рентген, який має значні переваги порівняно зі старими, традиційними системами. Інформацію про стан здоров'я тепер відправляють та отримують в електронному вигляді, уникаючи затримки, пов'язаної з відправкою рентгенівських знімків та роздруковок висновків медичного огляду до Австралії. Більшість випадків обробляються й фіналізуються за лічені хвилини.

Це дійсно важливо для таких мігрантів, як Юрій. Висококваліфікований фахівець ризикував втратити можливість працювати в транснаціональній компанії: «Компанія підготувала всі документи для мене, але я мав прибути до Мельбурна менше ніж за місяць. Переді мною було важке завдання: підготувати все для цієї великої зміни в моєму житті, не тільки для себе, але й для моєї дружини і сина... Я думав, що нам не вдасться зробити це вчасно. Ми зв'язалися з МОМ і їх персонал влаштував зустріч для нас на наступний день, і, на щастя, нам вдалося завершити наше медичне обстеження вчасно».

На додаток до Австралійської програми імміграції, Програма міграції до Канади також представить електронну систему охорони здоров’я цього року (2013). Перехід до цієї нової системи є важливою віхою для Представництва МОМ в Україні, адже дедалі більше мігрантів отримують користь від можливостей, які надає швидкість Інтернету. 

З 1997 року Медичний відділ Представництва МОМ в Україні надав послуги з оцінки здоров'я приблизно 200,000 мігрантів, які виїжджають з метою переселення, міжнародного працевлаштування, участі у спеціальних програмах допомоги, чи для отримання тимчасової або постійної візи. Наразі Представництво МОМ в Україні проводить оцінки стану здоров'я мігрантів для Австралії, Канади, Нової Зеландії, США та Великої Британії.

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості