English | Українська

Двадцять років Програмі МОМ із боротьби з торгівлею людьми в Україні

12 жовтня 2018

Торгівля людьми є гострим викликом для України. Минулого, 2017 року Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) – Агентства ООН з питань міграції в Україні ідентифікувало та надало допомогу понад 1 200 постраждалим. МОМ протидіє торгівлі людьми в Україні вже протягом 20 років і за цей час 15 000 постраждалих від сучасного рабства отримали медичну, психосоціальну та правову допомогу, а професійні тренінги та надане МОМ обладнання дозволили їм розпочати власний бізнес.

Програма протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні є найбільшою подібною програмою в Європі. З нагоди її ювілею МОМ зібрала державних службовців, представників громадянського суспільства та міжнародних експертів на конференцію в Києві. Захід відбувся за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Офісу з моніторингу та протидії торгівлі людьми Державного департаменту США (J/TIP).

«Торгівля людьми залишається чумою нашого часу, – сказав Ан Нгуєн, Голова Відділу захисту та допомоги мігрантам штаб-квартири МОМ в Женеві. – Робота команди МОМ у цій галузі та міцне партнерство з урядами та місцевими НУО мають вирішальне значення для запобігання торгівлі людьми, покарання злочинців та захисту постраждалих».

Із тисяч постраждалих осіб, які отримали допомогу Агентства ООН з питань міграції в Україні, наймолодшій було лише три роки, а найстаршій – вісімдесят три. Близько 60% постраждалих, ідентифікованих МОМ в Україні протягом останніх трьох років, становлять чоловіки. Люди з України опинились в ситуації сучасного рабства у понад 50 країнах.

Крім реінтеграції постраждалих, МОМ підтримує розробку національного законодавства у сфері  протидії торгівлі людьми та розбудову Національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми з метою ефективної допомоги постраждалим та їх захисту. Більше 7 000 спеціалістів-практиків державних органів та організацій громадянського суспільства, які займаються проблемами торгівлі людьми, пройшли комплексну підготовку від МОМ. Агентство ООН з питань міграції в Україні також координує діяльність безкоштовної Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми і консультування мігрантів, яка отримує понад 20 000 звернень щорічно.

«Сьогодні ми відзначаємо 20-річчя відданої роботи команди МОМ та партнерських НУО, щедрої підтримки донорської спільноти, непорушних зобов’язань Уряду України. Разом із тим, ці роки також відзначилися непересічною стійкістю та мужністю постраждалих від торгівлі людьми – жінок, чоловіків та дітей, яким вдалося відновити своє життя після надзвичайно тяжкого пережитого досвіду», – сказав Голова Представництва МОМ в Україні д-р Томас Лотар Вайс.

Андрій * є одним із постраждалих, які отримали допомоги Представництва МОМ в Україні. Коли йому було п'ять років, власна бабуся забрала його від мами і вивезла за кордон, де його змушували жебракувати і красти з магазинів протягом чотирьох років. Нарешті бабусю Андрія заарештували, і хлопчик повернувся до своєї матері та сестри. Андрій та його мати отримали медичну та психологічну допомогу в медичному реабілітаційному центрі МОМ. Хлопця, який до цього взагалі не відвідував школу, зарахували до першого класу. МОМ придбала для нього шкільне приладдя, одяг та взуття. Наразі сім'я Андрія живе в будинку, наданому їм сільською радою. Оскільки умови проживання є скромними, МОМ забезпечила їх меблями, холодильником, пральною машинкою та паливом на зиму. Тепер Андрій щасливий: «У мене є улюблена собака і двоє щенят. Я ходжу в школу, де тепер маю друзів. Мені найбільше подобається математика, фізкультура та праця. Також я допомагаю мамі доглядати за нашою худобою».

* Ім'я змінено для захисту конфіденційності

 

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості