English | Українська

Дванадцять громад на Донбасі долучилися до проекту соціального згуртування, впроваджуваного МОМ за підтримки Японії

26 жовтня 2016

Іще дванадцять громад у Донецькій та Луганській областях користуються можливостями, наданими проектом із підтримки стабілізації громад на Донбасі, який Міжнародна організація з міграції впроваджує за фінансування Уряду Японії.

Впродовж серпня та вересня 2016 року понад 450 учасників ініціативних груп у Лимані, Покровську, Великій Новосілці, Родинському, Сватовому, Старобільську, Біловодську, Новопскові, Білокуракиному, Троїцькому, Селидовому та Слов’янську відвідали триденні тренінги із розвитку громад, соціального згуртування, інтеграції та залучення внутрішньо переміщених осіб, етнічних меншин та людей із інвалідністю до активного суспільного життя.

Ініціативні групи проаналізували потреби своїх громад, чинну взаємодію із місцевою владою, та обговорили ідеї соціальних проектів, які вони прагнуть реалізувати. Тренінги мали неабиякий успіх, насамперед тому, що експерти МОМ віддали перевагу інтерактивним методам роботи та неформальному підходу до навчання.

 

Відгуки учасників:

«Я зрозуміла, що для створення справжньої громади ми маємо слухати одне одного».

(учасниця тренінгу в смт. Біловодськ)

«Після тренінгу я планую долучитися до організації громадських слухань, щоб брати участь в прийнятті важливих рішень громади».

(учасник тренінгу в смт. Білокуракине)

«Тільки згуртована громада може ефективно вирішувати існуючі проблеми».

(учасниця тренінгу в м. Старобільськ)

 

Із отриманими знаннями та навичками ініціативні групи вже розпочали підготовку планів заходів соціального спрямування та згуртування в своїх громадах. Найкращі ідеї отримають грантову підтримку проекту.

Для проведення ремонтних робіт в рамках проекту було затверджено дванадцять об’єктів соціальної інфраструктури, зокрема центральні міські та районні бібліотеки, будинки культури та будинки дитячої та юнацької творчості, які відіграють важливу роль в громадах. Ремонт цих установ принесе користь близько 24 тис. осіб, які щороку відвідують та користуються їхніми послугами.  

Разом із тим, проект продовжує фінансову підтримку соціальних ініціатив у восьми громадах, які стали бенефіціарами його попередньої фази. Минулого року коштом проекту у Бахмуті, Святогірську, Краматорську, Борівському, Лисичанську, Сєвєродонецьку, Дружківці та Костянтинівці було відновлено низку об’єктів соціальної інфраструктури, а також придбано обладнання та необхідні матеріали для запропонованих громадами заходів соціального згуртування. Цього року громади продовжують роботу над соціальною інтеграцією, проводячи цікаві майстер-класи, виставки творчості, концерти, тематичні круглі столи. У вересні 2016 року в цих громадах відкрилися кімнати психологічного розвантаження, де професійні психологи надають індивідуальну допомогу, а також проводять групові тренінги із подолання стресу, тривожності, розвивають навички ефективного спілкування, створюють мотивацію для особистісного розвитку.

Проект триватиме до березня 2017 року та охопить близько 30,000 бенефіціарів, які відвідуватимуть відремонтовані об’єкти соціальної інфраструктури та братимуть участь у заходах соціального згуртування.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості