English | Українська

ЕКСПЕРТИ ЄС ТА СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА ЗУСТРІЛИСЬ У КИЄВІ, ЩОБ ОБГОВОРИТИ ПРОТИДІЮ СПРИЯННЮ НЕВРЕГУЛЬОВАНІЙ МІГРАЦІЇ

20 жовтня 2017

17-18 жовтня в Києві відбулася зустріч експертів із протидії сприянню неврегульованій міграції. Захід був спільно організований Україною та Литвою за підтримки Європейської Комісії та Представництва МОМ в Україні в рамках Панелі Східного партнерства з питань міграції та притулку.

Проблема запобігання сприянню неврегульованій міграції має велике значення в усьому світі. За даними МОМ, лише в 2016 році в світі було зареєстровано 7 934 смертей мігрантів, більше половини з яких під час незаконного ввезення. Ці цифри вимагають адекватної реакції всіх зацікавлених сторін: країн походження, транзиту та призначення, міжурядових організацій, громадянського суспільства та міжнародного співтовариства в цілому. Нещодавнє збільшення кількості мігрантів, які користуються чорноморським маршрутом, потребує більшої уваги та відповідної реакції держав Східного партнерства (СП). Зустріч експертів стала унікальним приводом для дискусій та обміну досвідом між представниками Європейської комісії, Європолу, EUBAM, держав-членів ЄС, країн СП (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна), Сербії, агентств ООН та міжнародних організацій (МОМ, Управління ООН із наркотиків та злочинності (UNODC), Міжнародного центру розвитку міграційної політики), академічних кіл та громадянського суспільства.

Пан Роберт Рибицький з Генерального Директорату Європейської Комісії з питань міграції та внутрішніх справ підкреслив, що питання протидії сприянню неврегульованій міграції є важливим «як для тих, хто бореться на передній лінії міграційної кризи, так і для тих, кого вона наразі менше стосується, оскільки вони можуть побачити, як готуватися до того, що може відбутися».

У ході дводенного засідання Панелі СП учасники обговорили правові рішення та передові практики протидії сприянню неврегульованій міграції. Основна увага в дискусіях була зосереджена на важливості міжвідомчої, транскордонної та міжнародної співпраці для ефективного реагування на феномен незаконного ввозу мігрантів, а також на гуманітарному аспекті запобігання сприянню неврегульованій міграції та дотриманню прав усіх мігрантів.

Матеріали зустрічі доступні за посиланням.

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості