English | Українська

Генеральний директор МОМ відвідав Україну

7 жовтня 2016

Генеральний директор Міжнародної організації з міграції Вільям Лейсі Свінг 6-7 жовтня відвідав Київ для зустрічі з українськими високопосадовцями. Його візит збігся в часі зі святкуванням 20-річчя роботи Представництва МОМ в Україні, яке наразі є найбільшою місією МОМ у Європі.

«Ми сподіваємося на подальше зміцнення співпраці з нашими українськими колегами. Наша загальна мета полягає в тому, щоб максимально використовувати можливості і звести до мінімуму проблеми, пов'язані з міграцією»,  – зазначив Генеральний директор Свінг під час зустрічі з Віце-прем'єр-міністром і Міністром регіонального розвитку України паном Геннадієм Зубком.

Міністр Зубко подякував МОМ за «активну участь у боротьбі з торгівлею людьми та надання допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО) в Україні, допомогу в евакуації українських громадян із Сирії та інших гарячих точок, а також підтримку в розвитку потенціалу держаних органів, що працюють у сфері міграції.

Посол Свінг також зустрівся з Міністром закордонних справ України, керівниками Державної міграційної служби України, Державної прикордонної служби, Міністерства соціальної політики, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, а також депутатами Верховної Ради, членами Представницької групи ООН в Україні та дипломатичного корпусу, бенефіціарами МОМ – вимушеними переселенцями, які отримали допомогу із самозайнятістю.

Також Вільям Лейсі Свінг виступив з лекцією «Впорядкована міграція в безладному світі» для студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка і вручив нагороди переможцям Національного молодіжного відео-фестиваль PLURAL + Ukraine, присвяченого 65-й річниці з дня заснування МОМ та 20-літтю роботи Представництва Україні.

«Міграція настільки ж давня, як і людство. Це найстаріша стратегія скорочення бідності в світі, а також ключ до гармонійного світу. Оскільки ми одночасно зіткнулися з низкою безпрецедентних і складних надзвичайних ситуацій, міжнародне співтовариство повинне активно вирішувати корінні причини нинішніх криз і захищати спільні цінності та інтереси», – відзначив посол Свінг, звертаючись до української молоді. «Для того, щоб міграційні проблеми перетворилися на можливості, потрібні якісне управління міграцією, широкий, міцний консенсус серед громадськості, узгодженість та координація політики поміж партнерами»,  – додав він.

Святкування річниць МОМ, як у світі, так і в Україні, а також візит Генерального директора МОМ до Києва завершилися концертом, що об'єднав музикантів, які мають досвід міграції – Вадима Неселовського та Лаури Марті. Було виконано твори вибраних композиторів, які також несуть власну міграційну історію.

Протягом 20 років діяльності в Україні, МОМ надала допомогу майже півмільйона людей. Ця цифра включає більше 110 000 внутрішньо переміщених осіб і членів громад, що постраждали від конфлікту на Донбасі; більше 12 000 постраждалих від торгівлі людьми, які отримали реабілітаційну та реінтеграційну допомогу; 220 000 мігрантів, які отримали послуги з охорони здоров’я, а також більше 68 000 біженців, яким МОМ допомогла переїхати до США.

Також МОМ надала допомогу в розробці понад 50 основних українських законодавчих актів, включаючи Концепцію державної міграційної політики, Закон «Про прикордонний контроль» і Закон «Про протидію торгівлі людьми».

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості