English | Українська

МОМ та Міжнародний інститут зв’язків із діаспорою зміцнюють співпрацю

28 січня у Міжнародному інститут і освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» відбулася зустріч директора Інституту Ірини Ключковської з Головою Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Манфредом Профазі. У зустрічі також взяли участь спеціаліст Представництва МОМ із трудової міграції Анастасія Винниченко та науковий співробітник Інституту Оксана П’ятковська.

Було обговорено низку важливих проблем у сфері міжнародної міграції та української діаспори, знайдено точки дотику інтересів МОМ та Інституту, а також досягнуто домовленостей про подальші спільні заходи.

Ірина Ключковська зазначила, що сьогодні українські трудові мігранти починають формувати нові моделі інтеграції у чужоземне середовище, створюючи при цьому нові діаспорні інституційні структури та впливаючи на політику країн перебування. «Незважаючи на те, що трудова міграція 90-х рр. уже вичерпалася, ми стоїмо перед загрозою формування нової хвилі української еміграції – інтелектуальною еміграцією молодих фахівців, – наголосила пані Ключковська. – Тому у процесі розробки механізмів регулювання міграційних процесів в Україні сьогодні необхідно здійснювати певні кроки на випередження, щоб не втратити людський капітал, а повернути його для розвитку України».

Пан Профазі погодився, що питання інтелектуальної еміграції є надзвичайно актуальними в умовах трансформації міграційних процесів не лише в Україні, а й у світі загалом, а також підкреслив, що дослідження міграції поряд з питаннями діаспори є сьогодні на порядку денному МОМ.

Пані Ключковська поінформувала представників МОМ про плани Інституту щодо проведення дослідження потенційної еміграції серед студентів, а також заплановану конференцію «Brain Drain – Brain Gain: світовий досвід та українські реалії». Крім того, було досягнуто домовленості про презентацію діяльності МОМ в Національному університеті «Львівська політехніка».

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості