English | Українська

Прикордонники з Білорусі та України відвідали Варшаву для посилення співпраці з агенцією Фронтекс та Прикордонною вартою Польщі

10 липня 2014

У червні відбувся  візит  делегації білоруських та українських прикордонників високого рангу до Варшави для зустрічі з Європейським агентством з управління оперативним співробітництвом на зовнішніх кордонах держав-членів ЄС – Фронтекс та Прикордонною варти Польщі.  Візит було організовано в рамках фінансованого Євросоюзом проекту «Підвищення ефективності контролю та потенціалу двостороннього співробітництва на спільному кордоні між Республікою Білорусь та Україною (SURCAP)».

Експерти Фронтекс під час зустрічей з делегатами обговорили технічні аспекти аналізу ризиків та прикордонного контролю на зовнішніх кордонах ЄС. Прикордонники надбали теоретичних та практичних знань із роботи Ситуаційного центру Фронтекс та системи ЄВРОСУР, яка була спеціально розроблена для поліпшення прикордонного управління зовнішніми кордонами ЄС. Польська прикордонна варта – довгостроковий партнер білоруського та українського прикордонних відомств, ознайомила делегацію з особливостями, зумовленими введенням ЄВРОСУР в рамках національного управління кордонами Польщі, та представила нещодавні зміни в міграційному законодавстві Польщі.

Учасники з Білорусі та України використали візит до Варшави для поновлення контактів із колегами з Прикордонної варти Польщі та розгляду можливості тристороннього обміну інформацією для всебічного аналізу ризиків.

Для забезпечення сталості результатів візиту учасники поїздки презентують набуту інформацію персоналу прикордонних відомств.

 

Довідка:

Фінансований ЄС регіональний проект «Підвищення ефективності контролю та потенціалу двостороннього співробітництва на спільному кордоні між Республікою Білорусь та Україною (SURCAP)» виконувався МОМ за підтримки Міжнародного центру розвитку міграційної політики (МЦРМП) у березні 2012 – червні 2014. Бюджет проекту для двох країн становив 765 тис.  євро. У 2014 – 2016 роках МОМ здійснює другий етап проекту SURCAP,  який передбачає як навчальну, так і технічну допомогу прикордонним відомствам України та Білорусі.

 

Для більш детальної інформації, будь ласка, звертайтеся до відповідального офіцера МОМ в Мінську:

Павєл Холод, координатор Програм МОМ Мінськ, тел: (375 17) 284 40 82

 

 

 

 

 

 

 

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості