English | Українська

Сприяючи Білорусі, Молдові та Україні у допомозі постраждалим від торгівлі людьми

Учасники з України, Молдови, Білорусі, країн Євросоюзу та США поділилися досвідом створення життєздатних національних механізмів взаємодії для надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми на конференції, організованій з нагоди завершення Програми із протидії торгівлі людьми в країнах Східної та Південно-Східної Європи, що фінансувалася Міністерством закордонних справ Королівства Данія і впроваджувалася Міжнародною організацією з міграції (МОМ)*.

Міністерство закордонних справ Данії (МЗС) фінансує заходи у сфері боротьби з торгівлею людьми в Україні, Білорусі та Молдові протягом останніх восьми років. МОМ стала виконавчим партнером з моменту початку програми в 2006 році.

«Україна, Білорусь та Молдова за ці роки зробили чимало, але зважаючи на нові тенденції торгівлі людьми, не час спочивати на лаврах. Кримінальний світ винаходить нові схеми, тож ми повинні зосередитися на життєздатності національних механізмів взаємодії, щоб бути в змозі допомагати постраждалим від торгівлі людьми», – вважає представник департаменту Європейського сусідства МЗС Королівства Данія Анна Кіртцнер.

«МЗС Данії та МОМ прагнуть побачити стабільне функціонування надбань проекту і після завершення підтримки з боку Данії. Національні механізми взаємодії у трьох країнах досягли тієї точки у своєму розвитку, коли вони вже не можуть дати задній хід, а це означає, що інвестиції з боку МЗС Данії майже на 70 млн данських крон, а також напружена робота всіх партнерів проекту мають реальний вплив», – зазначив Голова Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.

Директор Департаменту гендерної політики Міністерства соціальної політики України Галина Жуковська підкреслила «плідну співпрацю з МЗС Королівства Данія, МОМ, ОБСЄ, Ла Страдою та Всеукраїнською Коаліцією громадських організацій з протидії торгівлі людьми в рамках програми». Пані Жуковська повідомила, що з моменту впровадження національного механізму взаємодії в Україні рік тому 47 постраждалих від торгівлі людьми отримали офіційний статус і на разі отримують допомогу від держави.

Учасники конференції поділилися найкращими практиками імплементації результатів моніторингу та оцінювання для національних механізмів взаємодії, обговорили ефективні способи налагодження партнерських відносин між урядами та НУО, визначили засади для життєздатності національних механізмів взаємодії у сфері надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми.

*Програма повинна забезпечити 1) відповідність первинної і вторинної законодавчої бази для національного механізму взаємодії у сфері надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми міжнародним стандартам; 2) достатність людського та інституційного потенціалу для виявлення та надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми з боку урядових і неурядових структур; 3) систему зовнішнього і внутрішнього моніторингу та оцінювання, а також забезпечення якості на місці. Програма працює через ряд міжнародних і національних партнерів, а саме через представництва МОМ та національних членів мережі НУО Ла Страда в Україні, Білорусі та Молдові. В Україні, Координатор проектів ОБСЄ також є виконавчим партнером. Представництво МОМ в Україні виступає в якості адміністратора програми. Усі партнери співпрацюють з національними урядовими та неурядовими організаціями для реалізації цілей програми.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості