English | Українська

ЄС та МОМ допоможуть Україні та Білорусі зміцнити безпеку спільного кордону

18 квітня 2014

У березні 2014 року стартував новий проект Євросоюзу, покликаний сприяти Україні та Республіці Білорусь у підвищенні безпеки їхнього спільного кордону. Основною метою проекту «Підвищення потенціалу в сфері охорони кордону та двостороннього співробітництва між Україною та Білоруссю (СУРКАП Фаза 2)» є мінімізація незаконної діяльності, такої як контрабанда та неврегульована міграція, шляхом активізації співпраці між правоохоронними органами цих країн.

За радянських часів кордон між Україною та Білоруссю був адміністративним, і тому не має достатньої інфраструктури. Водні ділянки кордону (річи та озера) становлять п’яту частину усієї цого протяжності. Густі ліси значно ускладнюють здійснення контролю в прикордонні.

У рамках другої фази проекту СУРКАП, фінансованої ЄС та впроваджуваної Міжнародною організацією з міграції (МОМ) спільно з Міжнародним центром із розробки міграційної політики (МЦРМП), планується закупити спеціалізоване технічне обладнання для прикордонних відомств України та Білорусі. Крім того, буде проведено тренінги та навчальні візити українських і білоруських прикордонників до країн ЄС.

Перше засідання Керівної ради проекту СУРКАП Фаза 2 пройде в офісі Представництва Європейського Союзу в Україні 24 квітня 2014 року. У зустрічі візьмуть участь співробітники прикордонних служб України та Білорусі, а також представники ЄС, МОМ і МЦРМП, які обговорять спільне бачення та практичні заходи зі зміцнення кордону та активізації двусторонньої співпраці між країнами.

Інформація про проект:

Регіональний проект «Підвищення потенціалу в сфері охорони кордону та двостороннього співробітництва між Україною та Білоруссю (СУРКАП Фаза 2)» буде впроваджуватися впродовж 30 місяців (20142016). Донором проекту є Європейський Союз, основним виконацем – МОМ, яка працюватиме у партнерстві з МЦРМП. Загальний бюджет проекту на дві країни становить 5,3 млн євро.

За детальнішою інформацією звертайтеся до контактних осіб у Представництвах МОМ у Києві та Мінську:

Варвара Жлуктенко, Менеджер зі зв’язків із громадськістю, МОМ Україна, тел.: (380 44) 568 50 15

Анна Сігаєва, Асистент проекту, МОМ Білорусь, тел.: (375 17) 288 27 42

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості