English | Українська

МОМ дослідить обсяги та вплив грошових переказів в Україні

22 серпня 2013

Як ефективніше використовувати грошові перекази українських трудових мігрантів для розвитку України?

Уряд Канади та Міжнародна організація з міграції (МОМ) нададуть підтримку Уряду України у розробці політики щодо ефективного використання потенціалу міграції для розвитку.

Проект Дослідження та діалог з розробки політики щодо міграції та грошових переказів, із загальним бюджетом 400 тис. канадських доларів та тривалістю півтора року, має на меті підвищити обізнаність ключових міністерств та відомств щодо походження, використання та впливу грошових переказів, що направляються в Україну, дослідити фінансову поведінку мігрантів та їхніх домогосподарств, зокрема заощадження та споживання, а також оцінити комплексний вплив міграції на соціально-економічний розвиток країни.

За даними Національного банку України, у 2012 році обсяг грошових переказів в Україну становив 7,5 мільярдів доларів США, що відповідає 4% ВВП країни. За підрахунками Інституту демографії та соціальних досліджень, 4,5 мільярди з цієї суми переслали в Україну трудові мігранти. За даними результатів математичного моделювання Центру соціально-економічних досліджень CASE, без грошових переказів українська економіка втратила б 7% свого потенціалу.

“Цей проект підвищіть обізнаність українських політиків щодо грошових переказів як важливого потенційного інвестиційного ресурсу, який може стати джерелом стабільного економічного зростання України,” – підкреслив Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Трой Лулашник.

“Українці – найбільші інвестори в економіку України! Вони надсилають додому більше грошей, ніж усі іноземні компанії інвестують за той самий період. Цей проект має на меті дослідити шляхи, за допомогою яких українські мігранти, їхні родини, місцеві громади, а також Уряд можуть максимізувати користь грошових трансфертів, беручи до уваги успішний досід інших країн із поєднання міграції та розвитку у своїй державній стратегії розвитку,” – зазначив Голова Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.

У рамках дослідження первинні дані будуть отримані шляхом обстеження домогосподарств в Україні, а також відповідного опитування українських мігрантів у Російській Федерації, Італії та Канаді. Дослідники зберуть та проаналізують різноманітні міграційні дані, зокрема обсяги трудової міграції та грошових переказів в Україну, соціально-демографічний та економічний профіль українських мігрантів та їхніх домогосподарств, зокрема частоту переказів, канали, вартість, використання та соціально-економічний вплив грошових переказів на домогосподарства мігрантів й економіку країни в цілому. Частиною дослідження буде також визначення та аналіз способів заощаджень та факторів, які впливають на рішення мігрантів інвестувати в Україні, і підготовка рекомендацій для відповідальних відомств.

Ключовими партнерами проекту є Національний банк України, Державна служба статистики та Міністерство економічного розвитку і торгівлі, які отримають первинні дані та покращать розуміння походження, використання та впливу грошових переказів на економіку України, а також обсягів заощаджень мігрантів за кордоном.

Результати дослідження будуть консолідовані в офіційній публікації. Крім цього, МОМ планує розпочати консультативний процес щодо даних та рекомендацій дослідження у форматі неформальної міжвідомчої робочої групи на підтримку українського Уряду у включенні міграції до стратегії розвитку країни.

За додатковою інформацією звертайтеся до менеджера Представництва МОМ в Україні зі звязків із громадськістю Варвари Жлуктенко (+38 044 568 50 15, 067 447 97 92, vzhluktenko@iom.int).

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості