English | Українська

У світі цього року загинули понад 2 тисячі мігрантів

Женева, 18 грудня 2013

Міжнародна організація з міграції (МОМ) застерігає, що лише рішучі дії міжнародної спільноти у боротьбі з причинами неврегульованої міграції можуть стати на заваді подальшій загибелі мігрантів від рук організаторів незаконного перевезення та торгівців людьми.

Сьогодні, у Міжнародний день мігранта, Генеральний директор МОМ Вільям Лейсі Свінг зазначив, що 2013 рік може побити трагічний рекорд за кількістю загиблих мігрантів.

«Ми ніколи не дізнаємося справжньої цифри, бо багато людей загинули у безвісті в пустелях, океанах чи десь-інде, – зазначив пан Свінг. – Однак наші дані свідчать, що принаймні 2 360 мігрантів загинули цього року замість здійснення їхньої мети про нове життя. Ці люди у розпачі – навіть дуже реальна загроза смерті не зупиняє їх і не відвертає від подорожі».

Середземноморський острів Лампедуза, Карибський басейн, моря Таїланду й Індонезії стали місцем трагедій із переповненими, непридатними для морської подорожі суднами, які тонули і щоразу губили десятки життів мігрантів. Район кордону Мексики зі США та пустельний шлях із Західної Африки до Лівії є одними з найнебезпечніших наземних маршрутів, де мігранти гинуть у залізничних катастрофах, помирають від спраги, або їх убивають.

«У цей міжнародний день ми фокусуємося на добробуті та безпеці мігрантів. МОМ закликає зміцнити чинну політику чи виробити нову задля захисту прав тих, хто залишає рідну оселю у пошуку кращих можливостей. Ми готові допомагати нашим країнам-членам та іншим партнерам у виробленні та імплементації такої політики», – зазначив Генеральний директор Міжнародної організації з міграції.

Пан Свінг попередив, що двері досі відкритих країн дедалі активніше закриваються перед найбіднішими та найрозпачливішими мігрантами. МОМ спостерігає прямий зв’язок між пожортскішанням контролю над кордонами і зростанням обсягів незаконного перевезення мігрантів – злочинного бізнесу, що приносить своїм організаторам $35 млрд. на рік.

«Настав час діяти і рятувати життя мігрантів, які інакше загинуть, відчайдушно намагаючись перетнути кордони. Ми закликаємо до заходів, які дозволять роботодавцям у країнах із дефіцитом робочої сили приймати на роботу мігрантів. Також потрібно убезпечити працівників-мігрантів від експлуатації чи гендерного насилля», – заявив Вільям Лейсі Свінг. «Підхід до цих питань має бути якомога комплекснішим, слід залучати уряди та суспільства для найкращого забезпечення інтересів країн, громад і людей, зокрема самих мігрантів», – додав він.

Конфлікти та стихійні лиха призводять до зростання кількості мігрантів у світі. Лише за один день близько 5 тис. людей залишили центральний регіон Філіппін після нищівного тайфуну Хайян минулого місяця. Ще 100 тис. втекли від боїв у Центральноафриканській Республіці у першій половині грудня.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості