English | Українська

Швейцарія та МОМ підтримують жителів Івано-Франківщини у розвитку громад і захисті від міграційних небезпек

20 червня у селі Чесники Івано-Франківської області, на полі, облаштованому за сприяння Швейцарської Конфедерації та Міжнародної організації з міграції (МОМ), відбувся товариський футбольний матч між українськими сільськими громадами та командою міжнародних організацій і представників влади. Із рахуном 1:0 перемогли громади.

Івано-Франківська область є одним із чотирьох регіонів України, де з 2009 року впроваджується проект ?Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад?. Він фінансується Швейцарською Конфедерацією та реалізується МОМ спільно з фондом ?Благополуччя дітей? та Західноукраїнським ресурсним центром. У проекті беруть участь понад 20 шкіл Івано-Франківщини, два інтернати, чотири професійно-технічних училища та сім громад (у Рогатинському, Коломийському, Галицькому, Богородчанському та Городенківському районах).

Як повідомив директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні пан Гуідо Бельтрані під час візиту до Івано-Франківська, ?Швейцарська Конфедерація підтримує Україну в зменшенні ризиків, пов?язаних із міграцією, оскільки Україна є державою походження, транзиту, та дедалі частіше ? призначення торгівлі людьми?.

За оцінками МОМ, понад 120 000 українських жінок, чоловіків і дітей постраждали від торгівлі людьми з 1991 року. Жителі регіонів високої міграційної активності, зокрема ті, хто вже мав успішний досвід роботи за кордоном, особливо ризикують потрапити до тенет експлуататорів як в Україні, так і за її межами.

?Люди у маленьких містечках та сільських районах часто не мають доступу до інформації про ризики торгівлі людьми та способи захиститися від цієї загрози. Брак роботи та економічні проблеми штовхають людей до того, аби приймати оманливо привабливі пропозиції роботи за кордоном, недооцінюючи ризики шахрайства та приховані загрози з боку торгівців людьми, ? зазначив Голова Представництва МОМ в Україні пан Манфред Профазі. ? Тому цей проект спрямований на те, аби надати людям доступ до інформації та до економічних можливостей, і в такий спосіб зменшити їхню вразливість?.

Село Чесники Рогатинського району Івано-Франківської області ? одна із 28 українських громад, які беруть участь у проекті. Сільський голова Чесників пан Олег Нагірняк каже, що його земляки отримали від ініціативи значну користь: ?Відкривши інформаційний центр, дитячий садок, поліпшивши систему опалення місцевої школи та заклавши футбольне поле, ми дізналися, що на додачу до зовнішньої допомоги можемо й власними силами зробити багато?.

Фінансований Швейцарською Конфедерацією проект ?Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад? впроваджується у чотирьох регіонах України. До проекту залучено 28 місцевих громад, для яких характерні брак економічних можливостей та високий рівень трудової міграції, а також 115 шкіл, 22 школи-інтернати та 27 ПТУ у Львівський, Донецькій, Івано-Франківській областях та Автономній Республіці Крим. Експерти з розвитку громад працюють з місцевими ініціативними групами. Ініціативи ? від встановлення освітлення вулиць до створення інформаційних центрів у бібліотеках, від заснування ферм із кролівництва до розбудови дитячих садків та ігрових майданчиків, ? гуртують людей, створють нові робочі місця та надають можливості для сталого соціального та економічного розвитку. В рамках проекту також розроблено комплексну програму виховних заходів із протидії торгівлі людьми для учнів 7-11 класів, яку схвалено Міністерством освіти та рекомендовано до використання в загальноосвітніх навчальних закладах України.

За подальшою інформацією просимо звертатися до менеджера Представництва МОМ із комунікацій та зв?язків із громадськістю Варвари Жлуктенко (568 50 15, 067 447 97 92, vzhluktenko@hotmail.com)

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості