English | Українська

Представники Уряду України та приватний сектор розпочали діалог щодо міграції та розвитку

21 листопада 2013

Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні у співпраці з Національним банком України залучили більше 20 представників Уряду, Парламенту, приватного сетору та науковців до діалогу щодо більш ефективного використання міграційного потенціалу для розвитку держави.

Ця зустріч стала першим засіданням Наглядової ради проекту МОМ «Дослідження та діалог щодо політики у сфері міграції і грошових переказів в Україні», який фінансується канадським Урядом. Як повідомлялося раніше, Уряд Канади та МОМ нададуть підтримку українському Уряду в розробці політики щодо ефективного використання потенціалу міграції для розвитку шляхом підвищення обізнаності ключових міністерств і відомств щодо походження, використання та впливу грошових переказів, що направляються в Україну, дослідження фінансової поведінки мігрантів та їхніх домогосподарств, а також оцінки комплексного впливу міграції на соціально-економічний розвиток країни.

«Національний банк України із задоволенням братиме участь у такому проекті, що має надзвичайну важливість і актуальність для всієї держави», – зазначив спів-головуючий зустрічі, Заступник директора Генерального економічного департаменту НБУ Сергій Ніколайчук. «НБУ дуже зацікавлений у результатах даного проекту, особливо стосовно середньострокової оцінки макроекономічних наслідків міграційних процесів і грошових переказів в Україну та оптимального державного регулювання даної сфери», – додав він.

«Наразі не існує достовірних досліджень щодо напрямів використання в Україні коштів українських трудових мігрантів. Тому я маю надію, що цей проект стане одним з таких фундаментальних та незаангажованих досліджень, які допоможуть побудувати державну політику взаємовигідної співпраці українських трудових мігрантів та держави, залучити кошти мігрантів в економіку. Також сподіваюсь, що результати проекту стануть підґрунтям для внесення необхідних змін та доповнень до законодавства України», – зазначив Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Валерій Пацкан. Він додав, що очолюваний ним Комітет докладе зусиль для підтримки проекту та ефективного використання державою результатів дослідження.

«Якщо ми хочемо розвіяти популярні міфи та упередження щодо економічних і соціальних наслідків міграції, як позитивних, так і негативних,  до розробки міграційної політики потрібно застосовувати підход, що базується на достовірних даних. Щоб отримати бажаний вплив, результати і рекомендації проекту мають бути погоджені з усіма зацікавленими стронами. Методологія дослідження має бути розроблена і використана у відкритій співпраці між партнерами проекту. Це ключовий процес, до якого сьогодні долучилися усі партнери проекту», –  підкреслив координатор дослідження, яке буде проведено в рамках проекту, Ніколаас де Цвагер.

Первинні дані щодо міграції, способів переказу коштів і заощаджень, а також факторів, які впливають на рішення мігрантів інвестувати в Україні, будуть отримані шляхом опитування домогосподарств в Україні та українських мігрантів, які проживають у Російській Федерації, Італії та Канаді. На основі цих даних будуть розроблені рекомендації щодо ефективнішого використання міграційного капіталу для соціально-економічного розвитку України.

За додатковою інформацією звертайтеся до менеджера зі зв’язків із громадськістю Варвари Жлуктенко (+38 044 568 50 15, 067 447 97 92, vzhluktenko@iom.int).

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості