English | Українська

ЄС і МОМ підтримують Білорусь, Молдову і Україну в реформуванні систем управління міграцією

23 квітня у Києві представники державних структур Білорусі, Молдови та України, залучені до вирішення питань, пов‘язаних із міграцією, ділились досвідом успішного проведення реформ у контексті безвізового та міграційного діалогу з Європейським Союзом. Учасники зустрічі також  підсумувати свої  досягнень у проекті MIGRECO - Посилення управління міграційними процесами та співпраці з питань реадмісії у Східній Європі.

З 2013 по 2015 рік проект MIGRECO, який втілює Міжнародна організація з міграції (МОМ), допомагав Білорусі, Молдові та Україні у подальшій розбудові  системи управління міграцією у відповідності з міжнародними стандартами і найкращим досвідом ЄС. Цей проект втілюється у трьох країнах за фінансової підтримки ЄС.

З огляду на регіональний фокус проекту MIGRECO, його ключовим результатом став перегляд Національної міграційної політики України на основі Регіонального аналізу потреб інституційної системи управління міграцією. Цей документ підсумував міжсекторальний аналіз міграційного законодавства, і систем управління міграцією у трьох країнах. У ньому особливу увагу приділено питанню кадрового забезпечення, а також нормативним, операційним та інституційним складовим. У документі сформульовано спеціальні рекомендації щодо внесення змін до законодавства, процедур та інституційної бази згідно зі стандартами ЄС та відповідними планами дій щодо лібералізації візового режиму.

Представництво ЄС в Україні висловило задоволення з приводу того, що партнери проекту не зупинилися тільки на аналізі ситуації, але взяли на себе ініціативу доопрацювати основні політичні документи на основі інформації, зібраної в рамках реалізації проекту. MIGRECO охопив усі тематичні блоки Плану дій ЄС щодо лібералізації візового режиму для України. Зокрема, для фахівців українських державних установ, безпосередньо причетних до вирішення питань, пов'язаних із міграцією, було  проведено тренінги, дослідження та навчальні візити, які  поглибили знання і розуміння таких питань як захист біометричних даних, протидія неврегульованій міграції та торгівлі людьми і захист прав людини.

«Проект MIGRECO став дуже корисним і своєчасним для України.  Зокрема, прийняття національної міграційної стратегії є невідкладним кроком для України з огляду на те, що соціально-демографічна ситуація вимагає нових підходів до управління міграцією та нової законодавчої бази міграційної політики», - заявив Заступник Голови Державної міграційної служби України Юрій Сергієнко.

«Міжнародна організація з міграції за підтримки донорів і надалі продовжуватиме сприяти українському Уряду у розбудові комплексної системи управління міграцією і підтримуватиме зусилля України, спрямовані на підготовку національної міграційної стратегії, яка б відповідала найкращим напрацюванням ЄС та сприяла поглибленню діалогу між Україною та ЄС із візових питань», - зазначив Голова Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.

Крім цього, завдяки MIGRECO Республіка Білорусь мала можливість і далі реалізовувати Програму надання допомоги в добровільному поверненні мігрантів та поглибити досвід у сфері реадмісії, а Молдова, серед іншого, досягла значного прогресу у розбудові системи міграційного менеджменту у повній відповідності до стандартів ЄС та у створенні сучасного прикордонного агентства.

За додатковою інформацією звертайтеся до менеджера Представництва МОМ в Україні з комунікацій та зв’язків із громадськістю Варвари Жлуктенко (+38 044 568 50 15, 067 447 97 92, vzhluktenko@iom.int)

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості