English | Українська

Інсталяція МОМ закликає українців до боротьби з торгівлею людьми

Київ, 2 грудня 2016

З нагоди Міжнародного дня боротьби за скасування рабства, Міжнародна організація з міграції (МОМ) відкрила в Києві інсталяцію «ГРАНІ3», покликану розказати громадськості про ризики торгівлі людьми та закликати до боротьби із сучасним рабством.

За оцінками Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, понад 160 000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року. «З 2000 року, МОМ надала комплексну реінтеграційну допомогу більш ніж 12 500 постраждалим від торгівлі людьми, що включала правову, медичну, психологічну допомогу, фінансову підтримку, професійне навчання та інше сприяння залежно від індивідуальних потреб», – сказав Голова Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Манфред Профазі. «Криза та тривалий конфлікт сприяють виникненню додаткових факторів ризику та підвищують уразливість українських чоловіків, жінок та дітей перед фальшивими обіцянками рекрутерів та торгівців людьми», – додав він.

«Знати, розуміти, діяти», – ці три меседжі ми хочемо донести до наших громадян, – зазначила Заступниця Міністра соціальної політики України Наталія Федорович. – Ми хочемо пояснити їм, що, приймаючи рішення працювати, потрібно працювати легально, в рамках правового поля України чи іншої держави. Ми також хочемо сказати нашим громадянам, що вони не повинні бути байдужими, коли вони бачать порушення прав інших людей».

Із січня до вересня 2016 року Представництво МОМ в Україні надало допомогу 777 постраждалим від торгівлі людьми, які зазнали експлуатації переважно в Росії, Польщі, та на території самої України. 90% із них постраждали від примусової праці, 60% жертв, яким МОМ надала допомогу цього року, становлять чоловіки. 80% постраждалих мають вищу чи професійну освіту, 72% походять із міст та містечок, що відображає загальне погіршення економічної ситуації в Україні.

«Тих, хто перебуває у скрутному економічному становищі чи просто шукає чогось іншого чи кращого, я прошу бути обережними, – сказав Томас Уайт, директор Відділу сприяння розвитку демократії й врядування Представництва Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), звертаючись до публіки на відкритті інсталяції. – Є люди, які можуть спробувати спокусити вас нереалістичними пропозиціями. Ставте запитання, щоб як слід дізнатися про ваших роботодавців перш ніж прийняти рішення, наполягайте на підписанні контракту та ніколи не віддавайте ваших документів».

Інсталяція «ГРАНІ3»  надає важливу інформацію про явище торгівлі людьми, знайомить із реальними історіями постраждалих, порадами із безпечного працевлаштування та подорожей, а також із номерами гарячих ліній із протидії торгівлі людьми.  Інсталяцію виготовлено Представництвом МОМ в Україні у партнерстві з Міністерством соціальної політики України за фінансування Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія та щедрої підтримки американського народу через проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Протягом 2017 року вона подорожуватиме Україною, підвищуючи обізнаність людей із небезпеками торгівлі людьми.

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості