English | Українська

KfW і МОМ ДОПОМАГАЮТЬ УКРАЇНСЬКОМУ БІЗНЕСУ ЗДІЙНЯТИСЯ НА НОГИ У ЧАСИ ПАНДЕМІЇ


9 грудня 2021 

Щоб допомогти українському бізнесу втриматися на плаву та економічно відновитися у непевні часи глобальної пандемії, Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ), Агентства ООН з питань міграції в Україні, розпочинає новий проєкт, що фінансується Урядом Німеччини через Банк розвитку KFW. Проєкт «Розвиток малих та середніх підприємств: сприяння економічній інтеграції внутрішньо переміщених осіб та відновленню бізнесу» має на меті створити нові можливості для мікро-, малих і середніх підприємств (ММСП) у ключових галузях економіки шляхом надання фінансової підтримки і технічної експертизи для стимулювання їхнього розвитку. Завдяки наданій фінансовій допомозі обсягом 10 мільйонів євро Уряд Німеччини та Банк розвитку KFW сприятимуть подальшій економічній інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і водночас підтримають відновлення економіки країни, допомагаючи підприємцям оговтатися від наслідків пандемії COVID-19.

Ан Нгуєн, Голова Представництва МОМ в Україні, та Курт Страссер, Голова Представництва KfW в Україні та Молдові, на підписанні угоди. 25 листопада 2021. Фото: МОМ 

Згідно з аналізом ООН[1], саме цей сегмент бізнесу забезпечує 80% робочих місць. Водночас ці підприємства зазнали непропорційних збитків через економічний шок, викликаний пандемією COVID-19. За даними дослідження МОМ[2], 49% бізнесів, що належать ВПО, були змушені припинити свою діяльність через пандемію та карантинні обмеження.

Проєкт буде втілюватися до кінця травня 2024 року у партнерстві з Міністерством економіки України та Міністерством реінтеграції тимчасово окупованих територій. За підтримки МОМ підприємці зможуть зберегти робочі місця та створити нові можливості гідного працевлаштування для населення, що стикається з ризиками зубожіння. Це допоможе захистити вразливих працівників та сприяти сталому економічному зростанню, відповідно до Цілей сталого розвитку ООН.

У рамках проєкту МОМ надасть грантову підтримку ММСП, соціальним установам, а також корпоративам. Цю допомогу буде використано для розвитку нових інноваційних моделей бізнесу, що гарантуватимуть виживання під час пандемії. ВПО та особи, постраждалі внаслідок конфлікту, які володіють бізнесом і ризикують втратити єдине джерело доходу, отримають індивідуальні пакети допомоги, завдяки яким вони зможуть продовжити діяльність підприємств. Схожу підтримку буде надано мігрантам, що повернулися додому, та їхнім родинам, колишнім постраждалим від торгівлі людьми та домашнього насильства, які започаткували власну справу за фінансування МОМ або шукають можливостей відкрити бізнес.

Окрім фінансової підтримки, бізнеси також матимуть змогу пройти тренінги та навчитися застосовувати у своїй діяльності найкращі практики, включно зі стандартами відповідального виробництва.

«Зосереджуючись на розвитку підприємництва, проєкт одночасно працюватиме у кількох напрямах, важливих для відновлення економіки України — від інтеграції населення, постраждалого внаслідок конфлікту, до використання притоку приватних грошових переказів у країні. Тривале партнерство МОМ з Банком розвитку KfW дає нам можливість підтримувати зусилля Уряду України та працювати з найбільш постраждалими підприємствами, сприяючи відновленню економіки після складної кризи», — зазначила менеджерка Представництва МОМ з питань міграції та розвитку в Катерина Арданьян.

Із 2016 року Міністерство економічної співпраці та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк Розвитку KfW надає фінансову допомогу МОМ, підтримуючи зусилля організації, спрямовані на інтеграцію ВПО та зменшення економічних і соціальних наслідків конфлікту на сході України. У листопаді 2021 року Уряд Німеччини додатково виділив 20 мільйонів євро для програм, що сприяють покращенню засобів для існування ВПО і постраждалих від конфлікту осіб, а також соціально-економічному відновленню після пандемії COVID-19.

 

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості