English | Українська

Контроль на українсько-молдовському кордоні став швидшим і безпечнішим

6 вересня 2019

У Паланці 6 серпня відбулось офіційне відкриття спільного контактного пункту на  українсько-молдовському пункті пропуску «Паланка – Маяки – Удобне».

Спільно керований прикордонними органами України та Республіки Молдова, контактний пункт у режимі реального часу забезпечує обмін даними про осіб та транспортні засоби, які перетинають кордон, неврегульованих мігрантів, надзвичайні ситуації та інші питання, що становлять взаємний інтерес. Відкриття контактного пункту стало можливим завдяки проекту «Удосконалення інтегрованого управління кордонами на українсько-молдовському кордоні», впроваджуваному МОМ за фінансування Європейського Союзу. У рамках проекту МОМ відремонтувала приміщення та придбала необхідне обладнання для ефективної діяльності контактного пункту. ЄС виділив на це 60 тис. євро.

Прикордонники України та Молдови підтверджують, що різницю помітно вже зараз: «Обмін інформацією між українською та молдовською стороною став набагато швидшим та простішим. Людям, які перетинають кордон, також стало набагато комфортніше: якщо виникають питання на кордоні й прикордонникам потрібна інформація з баз даних, вони звертаються на контактний пункт. Це може бути терміновий запит — до двох годин, який зазвичай задовольняється швидше, отже люди не змушені довго чекати на рішення щодо їхнього перетину кордону», — сказала Ірина Кліменко, начальниця Контактного пункту «Паланка» від української сторони.

ЇЇ колега, начальник Контактного пункту «Паланка» від молдовської сторони Віорел Діра погодився: «Перед нами — гарний приклад розширеної співпраці між Молдовою та Україною задля впровадження концепції інтегрованого управління кордонами».

МОМ та ЄС також допомагають урядам обох країн модернізувати пункти пропуску «Кучурган – Первомайськ» та «Рені – Джурджулешти», та допомагають у створенні автоматизованої системи обміну інформацією про мандрівників і транспортні засоби.

«Ми пишаємося, що МОМ має честь допомагати українським та молдовським прикордонним органам вдосконалювати їхню спроможність та посилювати інтегроване управління кордонами на цьому східноєвропейському кордоні зі жвавим рухом», — зазначив Ан Нгуєн, в. о. голови Представництва МОМ в Україні. — Наша спільна мета — це безпечний та ефективний прикордонний контроль, який одночасно сприятиме зменшенню черг та часу очікування для подорожуючих».

Розширення мережі та вдосконалення роботи спільних контактних пунктів є частиною нової Національної стратегії інтегрованого управління кордонами до 2025 року, розробленої Україною за сприяння Європейського Союзу.

«Створення спільного Контактного пункту «Паланка» — це нова ланка в міжнародній системі сприяння транскордонній мобільності людей. Завдяки щедрій фінансовій підтримці ЄС ми можемо реагувати на потреби прикордонних відомств обох країн і, зокрема, створити необхідні умови для покращення роботи прикордонних органів та безпечних процесів управління кордонами», — заявив Ларс Йохан Льонбак, Голова Представництва МОМ в Молдові.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості