English | Українська

Кожен п’ятий українець готовий погодитися на ризиковану пропозицію працевлаштування, що загрожує експлуатацією

28 липня 2017

Цієї неділі, 30 липня, світ та Україна відзначатимуть Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми.

За останніми оцінками, здійсненими на замовлення Міжнародної організації з міграції (МОМ) – Агентства ООН із питань міграції, від сучасного рабства з 1991 року постраждали близько 230 тис. українців. Із 2000 року Представництво МОМ в Україні допомогло понад 13 400 постраждалим від торгівлі людьми повернутися до життя, вільного від експлуатації. Допомога МОМ залежно від індивідуальних потреб включає юридичні консультації та представництво у кримінальному та цивільному суді, медичну та психологічну допомогу, забезпечення притулку, професійну підготовку та надання невеликих грантів для підтримки тих постраждалих від торгівлі людьми, які прагнуть започаткувати власний бізнес.

Сьогодні ніхто не може почуватися в безпеці від загроз торгівлі людьми: 60% постраждалих, яким надало допомогу Представництво МОМ в Україні, становлять чоловіки, понад 65% мають принаймні технічну освіту, 70% походять із міст та містечок. Наймолодша постраждала особа, яка отримала допомогу МОМ, була у віці трьох років, а найстарша – 83-х. Лише 2016 року реінтеграційну допомогу МОМ отримала 1 151 особа – чоловіки, жінки та діти, які постраждали від примусової праці та експлуатації в 21 країні, включно з Україною. Із січня до червня поточного року МОМ було надано допомогу 639 особам, постраждалим від торгівлі людьми, що на 30% більше, ніж в аналогічний період 2016 року. 

Понад 90% постраждалих зазнали трудової експлуатації, понад 80% постраждали на території сусідніх держав, головним чином Російської Федерації та Польщі.

«Ще однією загрозливою тенденцією є те, що сьогодні кожен п’ятий українець готовий прийняти ризиковану пропозицію працевлаштування, що може закінчитися його експлуатацією», – зазначає Голова Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.

Із метою підвищити обізнаність українців та запобігти сучасному рабству, МОМ запустила оновлений веб-сайт Національної безкоштовної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів – www.527.org.ua. Він попереджає про загрози торгівлі людьми та допомагає більше дізнатись про безпечну міграцію. Сайтом зручно користуватися на різноманітних пристроях, він також має кнопку швидкого набору гарячої лінії. Зручна форма зворотного зв’язку дозволяє отримати онлайн-консультацію тим, хто перебуває за кордоном чи з інших причин не може зателефонувати на гарячу лінію.

За детальнішою інформацією звертайтеся до Варвари Жлуктенко, Представництво МОМ в Україні, vzhluktenko@iom.int, +38 044 568 5015, +38 067 447 97 92

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості