English | Українська

Міністерство соціальної політики України за підтримки МОМ запускає онлайн-курс із протидії торгівлі людьми

Київ, 20 листопада 2018

 

Хто більше ризикує потрапити в ситуацію торгівлі людьми в Україні: чоловіки чи жінки? Чи можна застосовувати поняття «торгівля людьми», якщо постраждала особа під тиском або внаслідок залякування дала згоду на експлуатацію? Які міжнародні та національні нормативно-правові акти захищають постраждалих від сучасного рабства?

Відтепер співробітники держустанов та неурядових організацій можуть дізнатися відповіді на ці та багато інших запитань, пройшовши онлайн-курс, розроблений МОМ, Агентством ООН з питань міграції, спільно з Міністерством соціальної політики України за фінансування Міністерства міжнародних справ Канади та щедрої підтримки американського народу через проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Офіційна презентація курсу відбулася 20 листопада в Києві. Він доступний за посиланням: http://ctcourse.org.ua.

Міністерство соціальної політики є Національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми, та здійснює заходи стосовно формування державної політики у цій сфері, координації діяльності центральних та місцевих органів влади, забезпечує встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, залучає до співпраці міжнародні та громадські організації.

Представництво МОМ в Україні протидіє торгівлі людьми вже протягом 20 років. Окрім прямої допомоги, яку отримали майже 15 тисяч постраждалих від сучасного рабства, Агентство ООН з питань міграції надає підтримку Уряду, зокрема проводячи тренінги для суб’єктів Національного механізму взаємодії з протидії торгівлі людьми, створеного у 2012 році.

«На жаль, у багатьох випадках постраждалі не звертаються по допомогу й залишаються невидимими. Саме тому існує постійна потреба зміцнювати потенціал співробітників центральних і місцевих соціальних служб, правоохоронних органів, Державної міграційної служби та Державної служби зайнятості, неурядових організацій, освітніх та медичних установ ― усіх тих, хто може допомогти ідентифікувати постраждалих від торгівлі людьми, ― зауважив д-р Томас Лотар Вайс, Голова Представництва МОМ в Україні. ― Новий онлайн-курс, розроблений саме з цією метою, є сучасною та ефективною альтернативою традиційним семінарам і тренінгам».

Пані Наталія Федорович, Заступниця Міністра соціальної політики України, зазначила, що новий онлайн-курс є особливо актуальним у контексті децентралізації й розбудови потенціалу місцевої влади в Україні. «Дуже важливо, щоб професійна компетентність працівників, залучених до Національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, була належною», – сказала вона. 

Впроваджуючи новий навчальний курс, Міністерство соціальної політики України прагне ідентифікувати більше постраждалих від торгівлі людьми й допомогти таким людям, як Тарас*.

Цей 53-річний чоловік багато років тому потрапив в автомобільну аварію, унаслідок якої провів кілька місяців у лікарні і втратив роботу. Побачивши оголошення від власника фермерського господарства, який шукав пастуха, Тарас погодився на цю роботу і залишився на фермі... на 16 років. Його постійно били та принижували, і лише зрідка платили невеликі гроші. У 2015 році, після того як власник ферми помер, Тарасові нарешті повернули паспорт і повідомили, що він може бути вільним. Оскільки повертатися чоловікові було нікуди, його направили до місцевої громадської організації ― партнера МОМ, де він отримав притулок і почав наново опановувати основні життєві навички. Тарас одразу ж одержав одяг, медичну та психологічну допомогу від Агентства ООН з питань міграції. У червні 2017 року Міністерство соціальної політики України надало йому офіційний статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Завдяки спільним зусиллям МОМ, неурядових організацій та державних соціальних служб, Тарас отримав подальшу допомогу, включаючи проведення складної офтальмологічної операції. Тепер він працює майстром з ремонтів і має добру репутацію серед колег, знайшов свою сім’ю (адже родичі вже давно вважали його померлим), і зустрів онуків, які народилися за час його відсутності.

*Ім'я змінено для захисту конфіденційності.

 

Щоб отримати додаткову інформацію, звертайтеся до Варвари Жлуктенко, Представництво МОМ в Україні. Тел.: +38 044 568 50 15, +38 067 447 97 92; електронна пошта: IOMKievComm@iom.int

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості