English | Українська

МОМ активно підтримує зусилля Уряду України із реалізації Плану дій щодо лібералізації візового режиму з Європейським Союзом

Тоді як Україна продовжує готуватися до травневого саміту країн Східного партнерства в Ризі,  де має розглядатися питання надання громадянам України можливості подорожувати до країн ЄС без віз, МОМ провела два заходи, спрямовані на допомогу Уряду України в його зусиллях із практичної реалізації законодавчих та адміністративних реформ, пов’язаних із Планом дій щодо лібералізації візового режиму (ПДЛВР)*.

1 квітня  МОМ зібрала представників державних органів України, до компетенції яких належать різноманітні аспекти управління ідентифікацією, а саме Державної міграційної служби, Державної реєстраційної служби, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та інших, на координаційну зустріч із доопрацювання проекту дослідження «Безпека документів та управління ідентифікацією в Україні», проведеного Джоном Стіненом, старшим радником з політичних питань Міністерства внутрішніх справ та у справах Королівства Нідерландів.

Після вичерпного представлення дослідження Дж. Стіненом учасники зустрічі обговорили надані рекомендації щодо можливостей підвищення безпеки документів, включаючи біометрію та управління ідентифікацією. «Дослідження було розпочато у жовтні 2013 року, коли Україна проходила першу фазу реалізації ПДЛВР. Пізніше було вирішено, що дослідження потрібно продовжити у зв’язку з переходом у травні 2014 року до другої фази, для того, щоб підготувати достовірний і ґрунтовний документ, який би враховував усі коментарі, зауваження і спостереження, надані практикуючими спеціалістами державних органів України», – зазначив голландський експерт.

Дослідження, проведене в рамках проекту MIGRECO**, має бути опубліковано і розповсюджено протягом квітня-травня 2015 року.

МОМ  також організувала ще один захід із метою подальшого просування до встановлення безвізового режиму між Україною та ЄС. Семінар, присвячений імплементації Україною другої фази ПДЛВР, пройшов 2-3 квітня 2015 року.

Українські посадовці з Державної міграційної служби, Державної прикордонної служби, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерства закордонних справ, Державної авіаційної служби і державного підприємства «Адміністрація морських портів України» взяли участь у семінарі, проведеному командою експертів МОМ, і покликаному підвищити ефективність їхньої роботи щодо імплементації ПДЛВР і чіткого моніторингу цього процесу.

Учасники семінару мали змогу розглянути питання моніторингу імплементації ПДВЛР, міжвідомчої координації та передумов її покращення, інші проблеми, пов’язані з формуванням та реалізацією політики у цьому напрямку, що безпосередньо впливають на успішність України у досягненні цільових критеріїв другої фази. Учасники також ознайомилися із законодавством ЄС щодо вимог до безпеки документів, включаючи біометрію та захист персональних даних, а також дізналися про роботу систем обміну інформацією щодо проїзних та ідентифікаційних документів у ЄС FADO і PRADO.

«Підвищення мобільності громадян у безпечних умовах та при якісному управлінні цим процесом є головною метою, якої прагнуть ЄС і Україна», – зазначила Юлія Рижих, старший спеціаліст Представництва МОМ в Україні. «МОМ продовжуватиме спрямовувати свої зусилля на допомогу українським державним органам з метою ефективної та оперативної імплементації другої фази ПДЛВР,» – сказала представник МОМ.

__

*Діалог між Україною та ЄС із візової лібералізації було започатковано 29 жовтня 2008 року. Його основний інструмент – План дій щодо лібералізації візового режиму (ПДЛВР) – було надано Україні 22 листопада 2010 року. План дій передбачає виконання у два етапи. Критерії першого етапу стосувались загальних заходів політики у відповідній сфері(законодавчих та інституційних). Їх запровадження відкрило шлях до другого етапу, покликаного забезпечити ефективну та послідовну реалізацію відповідних заходів.

**Із загальним бюджетом у 2,4 мільйони євро, фінансований ЄС проект MIGRECO («Посилення управління міграційними процесами та співпраці з питань реадмісії у Східній Європі») підтримує імплементацію Україною ПДЛВР з лютого 2013 року.

Основними партнерами в реалізації проекту в Україні є Державна міграційна служба, Державна прикордонна служба, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство соціальної політики, Міністерство закордонних справ та Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості