English | Українська

МОМ допомагає українським держслужбовцям подолати дискримінацію

29 листопада 2014

Два роки минуло відтоді, як в Україні було прийнято Закон «Про засади запобігання та протидії дискримінації», а Уряд, центральні, місцеві органи державної влади та місцевого самоврядування отримали повноваження дотримуватись, захищати та забезпечувати право на недискримінацію. Спеціальний закон визначив перелік відповідальних державних органів та їхні функції, але ще багато потрібно зробити задля встановлення ефективних механізмів гарантування рівності та доступності інструментів захисту для усіх соціальних груп, особливо незахищених.

Українські державні службовці з Чернігова, Львова, Одеси, Харкова, Луцька та Києва стали основною аудиторією шести тренінгів, організованих Представництвом МОМ в Україні спільно із Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Коаліцією з протидії дискримінації в Україні. В ході завершального тренінгу, який відбувся в Києві 27 листопада, було презентовано новий посібник для державних службовців. Посібник, підготовлений МОМ, має на меті підвищити рівень обізнаності представників виконавчої гілки влади щодо різних форм дискримінації. Він пропонує огляд ознак, за якими заборонена дискримінація, зокрема раси, етнічного походження, громадянства та інших, а також наводить історії успіху, приклади ефективного застосування політичних інструментів з досвіду інших країн, яким довелося зіткнутися з подібними проблемами.

«Люди – це головний ресурс будь-якої країни. Дискримінація може зруйнувати самоповагу, мотивацію та психологічний стан особи або групи осіб. Це може призвести до їх виключення із соціального життя. У ці складні часи, які зараз переживає Україна, ми не можемо дозволити собі виключати будь-кого з наших спільних прагнень і справ; ми маємо об’єднатися заради подолання труднощів. Ось чому ми повинні знищити дискримінацію», – зазначив один із тренерів, Сергій Пономарьов, заступник директора Департаменту дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, відкриваючи підсумковий тренінг у Києві.

Учасники заходу від міністерств охорони здоров’я, соціальної політики, внутрішніх справ, молоді та спорту та інших державних органів поділились своїм баченням та досвідом реагування на випадки утиску, віктимізації та дискримінації зі своєї повсякденної роботи. Більшість визнали, що дискримінація сягає своїм корінням в усталені соціальні стереотипи і упередження щодо різних груп, і подібні тренінги є важливими для вироблення стратегій подолання цих викликів.

З питань отримання примірників посібника прохання звертатись до Яни Салахової ysalakhova@iom.int

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості