English | Українська

МОМ допомагає українським правоохоронцям боротися з сучасним рабством

Наприкінці серпня в Києві відбувся практичний семінар із виявлення та розслідування злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, та надання допомоги потерпілим для уповноважених співробітників МВС із Києва та областей. У лекціях та дискусіях також брали участь представники прокуратури та судів, які мають досвід із відповідними справами.

Роботою семінару керував Начальник Департаменту МВС України із боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Михайло Андрієнко. Було обговорено проблемні питання, що виникають при кваліфікації та прийнятті процесуальних рішень за вчинення кримінальних правопорушень, пов’язаних із торгівлею людьми. Учасники семінару також розглянули приклади успішно завершених кримінальних проваджень, адвокатську практику з представлення інтересів потерпілих у судах, основи роботи в мережі Інтернет для виявлення та документування кримінальних правопорушень, що пов’язані з торгівлею людьми.

У роботі семінару взяла участь радниця з правових питань Посольства США в Україні Олена Кустова, яка ознайомила слухачів зі щорічним звітом Державного департаменту США з протидії торгівлі людьми та міжнародною оцінкою зусиль України в боротьбі з транснаціональною організованою злочинністю.

Семінар проходив в рамках Угоди про співробітництво між МВС України та Представництвом МОМ в Україні на виконання проектів, фінансованих Державним департаментом США та Європейським Союзом.  

 

За даними МОМ, понад 120 тис. українських жінок, чоловіків і дітей постраждали від сучасного рабства з 1991 року. Російська Федерація залишається основною країною призначення торгівлі людьми з України: 84% постраждалих осіб, які звернулися до МОМ у 2014 році, повернулися саме з цієї держави. Більшість постраждалих осіб, які звернулися по допомогу МОМ поточного року, зазнали трудової експлуатації (88,5%). Серед виявлених постраждалих переважають чоловіки, що також є стабільною тенденцією (56% у 2014 р., 52% у 2013 р. та 56% у 2012 р.). Більшість постраждалих осіб поточного року – молоді люди віком до 35-ти.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості