English | Українська

МОМ підтримує зусилля Державної прикордонної служби України з кадрового реформування та протидії корупції

28 березня 2017

Державна прикордонна служба України (ДПСУ) розпочала набір 800 нових співробітників на два провідних пункти в'їзду до України. Набір відбувається в рамках ініціативи, яку підтримала Міжнародна організація з міграції (МОМ) і яку було офіційно презентовано сьогодні в Міжнародному аеропорті «Бориспіль».

«Важливо допомагати Державній прикордонній службі України шукати нові кадри серед молоді, яка добре володіє англійською мовою, через прозору систему відбору, включаючи тести на поліграфі. Це сприятиме антикорупційним заходам всередині ДПСУ та перетворенню її на сучасний правоохоронний орган, який спирається у своїй роботі на найкращі європейські стандарти та практики», – зазначив Голова Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.

Голова Державної прикордонної служби України генерал-полковник Віктор Назаренко повідомив, що «понад 60% нових співробітників прикордонної служби буде найнято з числа зовнішніх кандидатів через нову електронну систему відбору персоналу, що враховує рівень компетентності заявників».

Аеропорт «Бориспіль» та контрольно-пропускний пункт «Краковець» на українсько-польському кордоні є одними із самих найбільших пунктів в'їзду до України – щодня їх перетинають близько 17 та 10 тисяч осіб відповідно.

«У найближчому майбутньому кадровий склад ще сімох відділів прикордонної служби на заході, сході та півдні України буде реформовано подібним чином», – повідомив генерал Назаренко під час презентації нової ініціативи. «Ми дуже вдячні нашим партнерам за фінансування та експертну допомогу, яку вони нам надали», – додав він.

МОМ підтримала цю реформу завдяки фінансуванню Державного Департаменту США та надала програмне забезпечення та обладнання для електронної системи набору персоналу, розробила сучасні процедури відбору, оновила програми тренінгів для прикордонників, включаючи курси англійської мови, посприяла з рекламою набору персоналу. МОМ також допомагає залучати європейських та національних експертів, щоб забезпечити прозорість та неупередженість в процесі відбору.

Впродовж 20 років роботи в Україні МОМ надає допомогу українському урядові у створені всеохоплюючих систем управління міграцією та кордонами. Це включає допомогу Державній прикордонній службі України у покращенні її нормативно-правової бази, інституційного становлення та управління персоналом, а також модернізації її інфраструктури та технічного обладнання.

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості