English | Українська

МОМ підтримує Національну поліцію у створенні систем кримінального аналізу та аналізу ризиків у сфері протидії торгівлі людьми

15 січня 2016

Системи кримінального аналізу та аналізу ризиків, сумісні зі стандартами ЄС, будуть запроваджені у  Департаменті боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Національної поліції України за сприяння Міжнародної організації з міграції (МОМ) та фінансування Державного департаменту США. Аналогічну систему вже було успішно запроваджено у Державній прикордонній службі України (ДПСУ), і представники ДПСУ входять до числа експертів, залучених до розробки систем кримінального аналізу та аналізу ризиків у Департаменті боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Національної поліції України. Результати звіту щодо наявних можливостей та рекомендації щодо організаційних змін, кадрових рішень та нормативних актів, необхідних для запровадження системи, група експертів представила у Міністерстві внутрішніх справ України.

Заступник голови Національної поліції України Костянтин Бушуєв висловив вдячність за міжнародну підтримку українській поліції у адаптації найкращих світових та європейських практик. В.о. голови Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Національної поліції України Владислав Дубина наголосив, що боротися із сучасною злочинністю за допомогою старих методів неможливо. «Використання інформаційних систем та робота вузькопрофільних спеціалістів-аналітиків допоможуть ефективно боротися з таким видом транскордонної злочинності як торгівля людьми», – зазначив він.

Нинішній проект є наступним етапом довготривалої співпраці МОМ із українськими правоохоронними органами. МОМ надає технічну підтримку й проводить тренінги для передачі найкращого міжнародного та національного досвіду, допомагає українським правоохоронцям встановлювати контакти з їхніми іноземними колегами і бере активну участь у наданні юридичної допомоги та захисту постраждалим від торгівлі людьми. «Працюючи над запровадженням систем кримінального аналізу та аналізу ризиків, сумісних зі стандартами ЄС, у  Департаменті боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Національної поліції України, ми прагнемо зміцнити можливості українських правоохоронців ефективно запобігати, розслідувати та карати винних у торгівлі людьми з, до та в Україні», – заявив Голова Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі.

Згідно з оцінкою МОМ, близько 160 тис. українців постраждали від людьми сучасного рабства з 1991 року.

Успішне запровадження систем кримінального аналізу та аналізу ризиків у Департаменті боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, надасть можливість у майбутньому поширити їх на всю систему Національної поліції України, що сприятиме підвищенню ефективності протидії злочинності та відповідатиме викликам сьогодення.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості