English | Українська

МОМ підтримує Уряд України в розробці нової стратегії управління міграцією

Наприкінці січня 2015 року, представники Державної міграційної служби України, Адміністрації Державної прикордонної служби України і близько десяти інших державних установ країни, що безпосередньо або частково залучені до розробки та реалізації міграційної політики, зібралися на дводенний семінар, організований МОМ, щоб обговорити перспективи нового стратегічного документа у сфері міграційної політики.

Прийняття національної стратегії управління міграцією та плану дій з її імплементації, який би містив часові рамки, конкретні завдання, заходи, результати, показники ефективності та дані про наявність достатніх людських і фінансових ресурсів, визначається в Плані дій із лібералізації візового режиму між Україною та ЄС як одна з основних передумов запровадження безвізового режим у поїздок українських громадян до ЄС.

Відповідно до вимог Плану дій з лібералізації візового режиму, Концепція Державної міграційної політики України була прийнята Президентом у травні 2011 р., а План дій з реалізації Концепції був ухвалений Кабінетом Міністрів у жовтні 2011 р. Однак, згідно з основними висновками дослідження «Аналіз прогалин в інституційних механізмах міграційного менеджменту», проведеного МОМ в рамках проекту MIGRECO*, Концепція та План дій вимагають внесення значних корективів. Партнери МОМ в Уряді повністю погодилися з таким підходом і вітають всебічну підтримку Організації у цьому процесі.

У тісній співпраці з Державною міграційною службою України, МОМ провела порівняльний аналіз нещодавно ухвалених державних міграційних стратегій семи країн ЄС і Східного партнерства: Болгарії, Грузії, Фінляндії, Молдови, Польщі, Словаччини та Угорщини, і виділила три програмні документи, найбільш співвідносні до українських умов, а саме стратегії Молдови, Грузії та Польщі.

Експерти з Бюро з міграції та притулку Міністерства внутрішніх справ Республіки Молдова, Секретаріату Державної комісії з міграційних питань Грузії та Міністерства внутрішніх справ Польщі представили свої національні стратегії управління міграцією – усі ухвалені останніми роками – і розповіли про досвід своїх країн у розробці, прийнятті та реалізації документів. Закордонні гості відверто поділилися зі своїми українськими колегами як досягненнями, так і проблемами, з якими довелось зіткнутись їхніх урядам під час імплементації стратегій.

Захід відкрив Голова Представництва МОМ Україні Манфред Профазі, який підкреслив, що Організація буде і надалі допомагати Уряду України у створенні якісної системи управління міграцією та підтримувати зусилля держави у розробці національної міграційної стратегії відповідно до передових європейських практик та задля поглиблення діалогу між Україною та ЄС із візових питань.

Перший заступник начальника Державної міграційної служби України Юрій Сергієнко привітав учасників заходу та висловив подяку МОМ та її міжнародним партнерам за постійну підтримку.

«Прийняття національної стратегії управління міграцією є невідкладним кроком для України, оскільки соціально-демографічна ситуація вимагає нових підходів та нової правової основи міграційної політики. Ми готові максимально використати цей захід для того, щоб отримати знання та досвід наших колег; це дозволить забезпечити високу якість і практичну корисність нової редакції цього політичного документа і допоможе уникнути можливих помилок», –сказав Ю.Сергієнко.

За підсумками семінару планується проведення триденного візиту українських урядових експертів з питань міграційної політики до однієї із залучених країн. для  ознайомлення зі специфікою розробки та імплементації міграційної політики.

 

* Фінансований Європейським Союзом проект MIGRECO (Посилення управління міграційними процесами та співпраці з питань реадмісії у Східній Європі) надає підтримку Україні в імплементації Плану дій з лібералізації візового режиму з ЄС з лютого 2013 року.

Основними партнерами в цьому проекті в Україні є Державна міграційна служба, Державна прикордонна служба, Міністерство внутрішній справ, Міністерство соціальної політики, Міністерство закордонних справ і Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості