English | Українська

МОМ підтримує зусилля Національної поліції України із протидії злочинам на ґрунті ненависті

25 березня 2016

Днями Головне слідче управління Національної поліції України за підтримки Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні провело у Києві науково-практичний семінар стосовно розслідування злочинів, учинених на ґрунті ненависті.

Відкрили захід заступник Голови Національної поліції України – начальник Головного слідчого управління полковник поліції Олександр Вакуленко та Заступник Голови Представництва МОМ в Україні  Стівен Роджерс. «Протидія злочинам на ґрунті ненависті можлива лише за участі громадських організацій», – зазначив Олександр Вакуленко у своїй промові.

«МОМ вітає зусилля Головне слідчого управління Національної поліції України із запобігання злочинам на ґрунті ненависті та налагодження діалогу з громадами меншин. МОМ готова продовжувати співпрацю та ділитися досвідом, набутим в рамках діяльності Ініціативи Розмаїття», – зазначив Стівен Роджерс.

У семінарі взяли участь керівники слідчих управлінь ГУНП в областях, слідчі, які здійснюють контроль за станом розслідування злочинів, учинених з мотивів расової, національної, релігійної та інших видів нетерпимості, представники МОМ, правозахисних, громадських та благодійних організацій, релігійних громад, юристи та експерти.

Перед учасниками семінару зокрема виступили полковник поліції Олексій Крюков, який представляє Національний контактний пункт з питань злочинів, учинених на ґрунті ненависті, спеціаліст із протидії расизму та ксенофобії Представництва МОМ в Україні Яна Салахова. 

Під час зустрічі обговорювались питання, які виникають у ході розслідування злочинів зазначеної категорії та питання співпраці правоохоронних органів України з неурядовими організаціями і громадами меншин.

У рамках заходу також відбулась зустріч із представниками мережі «Ініціатива Розмаїття» у форматі «живої бібліотеки» для налагодження діалогу з громадами меншин та співпраці у протидії та розслідуванні злочинів, скоєних на ґрунті ненависті.

У відповідь на безпрецедентне зростання кількості злочинів на расовому підґрунті починаючи з грудня 2006 року, МОМ, УВКБ ООН, Міжнародна Амністія та інші зацікавлені організації у квітні 2007 року створили мережу «Ініціатива Розмаїття» з метою скоординованого врегулювання цієї проблеми.

У рамках посилення потенціалу  щодо моніторингу та протидії ксенофобії та дискримінації в Україні, МОМ здійснила вісім проектів в Україні, спрямованих на допомогу із адаптацією поточної політики державних органів інтеграції до потреб вразливих груп мігрантів та меншин згідно з найкращими міжнародними і європейськими практиками.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості