English | Українська

МОМ продовжує підтримувати українських прикордонників

5 жовтня 2017

Інтегроване управління коронами, протидія торгівлі людьми та реформа самої Державної прикордонної служби (ДПСУ) стали основними темами обговорення під час зустрічі Голови Представництва МОМ в Україні д-ра Томаса Лотара Вайса з Головою ДПСУ генерал-лейтенантом Петром Цигикалом.

Державна прикордонна служба України протягом більше десяти років є одним із ключових партнерів МОМ. Ця співпраця включає надання допомоги ДПСУ у вдосконаленні правової бази та інституційних умов її діяльності, системи управління людськими ресурсами та навчання персоналу, а також у покращенні інфраструктури та обладнання.

«Україна є територіально найбільшою країною в Європі, і більш як 150 міжнародних пунктів перетину її кордону потребують висококваліфікованої і злагодженої роботи усіх прикордонників. Для цього вони повинні бути повністю підготовленими та обізнаними з усіма міжнародними стандартами», – зазначив д-р Томас Лотар Вайс. Він поділився своїми позитивними враженнями від зустрічі з прикордонниками в аеропорту «Бориспіль» після прибуття до України місяць тому, а також відзначив наявність інформації про гарячу лінію прозорості на пунктах паспортного контролю. «Це дуже гарний приклад прозорості у підході до управління міграцією», – сказав Голова Представництва МОМ, додавши, що Міжнародна організація з міграції готова й надалі підтримувати реформи ДПСУ.

Генерал-лейтенант Петро Цигикал подякував МОМ за незмінну допомогу українським прикордонникам. «Головна мета нашої інтегрованої концепції прикордонного менеджменту – це повна інтеграція України до спільного європейського простору безпеки», – наголосив він.

Зараз МОМ та ДПСУ спільно реалізовують фінансований Євросоюзом проект IMMIS, який покликаний зміцнити систему обміну інформацією і сприяти роботі Державної прикордонної та  Державної міграційної служб, одночасно підвищуючи якість і оперативність надання послуг громадянам України та інших держав. Обладнання, яке зараз продовжує надходити до ДПСУ, сприятиме підвищенню ефективності обміну даними в режимі реального часу між підрозділами Державної прикордонної служби, а також забезпечуватиме зберігання даних.

У рамках проекту «Нове обличчя кордону», що фінансується Державним департаментом США, МОМ підтримала оновлення особового складу двох основних пунктів в‘їзду до України – міжнародного аеропорту «Бориспіль» та пункту пропуску «Краковець» на українсько-польському кордоні. МОМ надала програмне забезпечення та обладнання для електронної системи набору персоналу, розробила сучасні процедури відбору, оновила програми тренінгів для прикордонників, включаючи курси англійської мови, посприяла з рекламою набору персоналу. МОМ також допомогла залучити європейських та національних експертів, щоб забезпечити прозорість та неупередженість у процесі відбору. Офіційна церемонія відкриття нової служби в аеропорту «Бориспіль» запланована на кінець жовтня.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості