English | Українська

МОМ проводить тренінги для українських правоохоронців щодо пов'язаних з конфліктом ризиків торгівлі людьми

22 листопада 2016

У листопаді в Одесі Міжнародна організація з міграції (МОМ) провела три тренінги для керівників поліції, слідчих, прокурорів, суддів та прикордонників, а також для представників неурядових організацій та соціальних служб з дев'ятьох областей України, які межують або розташовані неподалік від зони конфлікту на Донбасі (Донецька, Луганська, Харківська, Сумська, Херсонська, Запорізька, Чернігівська, Дніпропетровська та Миколаївська області). Крім того, у тренінгах взяли участь представники Цивільно-військового співробітництва Збройних сил України для того, щоб знайти способи співпраці для виявлення потерпілих та їх перенаправлення. Загалом цього місяця 68 правоохоронників пройшли тренінги, що були організовані МОМ. Ці заходи було фінансовано Офісом з питань моніторингу та протидії торгівлі людьми Державного департаменту США.

Учасники тренінгів обговорили існуючі тенденції у питанні протидії сучасному рабству, механізми виявлення та документального засвідчення злочинів, пов'язаних із торгівлею людьми, співпрацю поліції із слідчими та прокурорами, допомогу потерпілим, а також роботу Національного механізму взаємодії із надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми (НМВ). Керівники поліції, слідчі, активісти з неурядових організацій та соціальні працівники, представники Державної прикордонної служби України навели приклади успішного досвіду досудового та судового провадження у випадках торгівлі людьми та співпраці між учасниками Національного механізму взаємодії.

Із січня по вересень 2016 р. Представництво МОМ в Україні виявило та надало допомогу 777 потерпілим від торгівлі людьми, які зазнавали експлуатації переважно у Російській Федерації, а також у Польщі та всередині України. 60% потерпілих, яким надала допомогу МОМ, – це чоловіки, у 93% виявлених випадків потерпілі зазнали трудової експлуатації. За 9 місяців 2016 р. Департамент боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми, МВС України відкрив 86 проваджень за торгівлю людьми.

З огляду на те, що Україна продовжує боротися з проблемою внутрішнього переміщення з Донбасу та Криму, переселенці стають мішенню для непорядних посередників, які пропонують свої послуги для еміграції та отримання статусу біженця за кордоном. У 2015-2016 роках МОМ виявила 19 випадків торгівлі людьми або наміру торгівлі переселенцями, в деяких випадках йшлося одразу про кілька осіб. Ситуація на неконтрольованій урядом території та уздовж лінії зіткнення продовжує викликати сильне занепокоєння.

З метою покращити доступ до правосуддя для потерпілих від торгівлі людьми Міжнародна організація з міграції надає всеохоплюючі послуги для посилення потенціалу системи кримінального правосуддя в Україні, включаючи поліцію, слідчих, прокурорів, а також судову систему як таку. Організація проводить тематичні тренінги, надає технічну допомогу, створює робочі мережі з країнами транзиту та призначення, підвищує потенціал у сфері взаємної юридичної допомоги, управління ресурсами, надає обладнання, покращує механізми захисту потерпілих та свідків тощо. МОМ також співпрацює з Державною міграційною службою та Державною прикордонною службою України для того, щоб ефективніше виявляти потенційних жертв торгівлі людьми (як українських так  й іноземних громадян) на кордонах країни та покращувати співпрацю між спеціалізованими підрозділами поліції.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості