English | Українська

МОМ приймає заявки на Глобальний фестиваль фільмів про міграцію ― 2018

27 квітня 2018

Штаб-квартира МОМ у Женеві проводить відкритий відбір з метою визначення найкращих кінематографічних робіт, що відображають проблеми світової міграції. Конкурс є частиною кампанії ООН «Разом, для всіх» (Together), метою якої є утвердження розмаїття в усьому світі.

Відібрані фільми будуть демонструватися на Глобальному фестивалі фільмів про міграцію (Global Migration Film Festival) у грудні 2018 р.  МОМ шукає як повнометражні, так і короткометражні фільми в різних жанрах: ігрове кіно, документалістика, анімація тощо.

Прийом заявок триватиме до 21 червня. До розгляду допускаються лише ті роботи, тема яких стосується викликів та можливостей міграції, а також значного й унікального внеску мігрантів у життя їхніх нових громад. До участі запрошуються і досвідчені, і молоді кінематографісти.

Перш ніж надсилати заявку, вам необхідно розмістити коротке відео або презентацію фільму в новому додатку TOGETHER, який можна завантажити в Apple App Store та Google Play Store. Використовуючи додаток, ви можете спілкуватися з іншими кінематографістами та співпрацювати над проектами по всьому світу.

Комітет міжнародних фахівців визначить результати офіційного відбору у двох категоріях:

• Повнометражні фільми: до участі приймаються фільми, які висвітлюють теми фестивалю, тривалістю від 41 хвилини.

• Короткометражні фільми: до участі приймаються фільми, які висвітлюють теми фестивалю, тривалістю до 40 хвилин.

До участі в конкурсі будуть допущені лише фільми, подані через платформу Фестивалю FilmFreeway.

Протягом багатьох років фільми виконували інформаційну, розважальну, освітню функції, а також викликали дискусії. Саме тому МОМ у 2016 році заснувала Глобальний фестиваль фільмів про міграцію. Торік фестиваль пройшов у 100 країнах світу; до офіційного конкурсного відбору потрапили 39 фільмів, які загалом були показані 345 разів у 100 країнах світу, залучивши загальну аудиторію понад 27 000 осіб.

«Подорожі мігрантів, іноді сповнені небезпек, часто сповнені надій, ставали темами  фільмів протягом всієї історії кіно», ― зазначив Генеральний директор МОМ Вільям Лейсі Свінг. «Ми сподіваємося, що кінострічки, показані на нашому наступному фестивалі, заохотять до розуміння та співпереживання, викличуть захват від подорожей та захоплення тими, хто гостинно вітає своїх нових сусідів».

Усі обрані роботи матимуть шанси отримати нагороди, зокрема нагороду за інновації для фільмів, знятих винятково за допомогою мобільних телефонів.

У 2017 році в номінації «Найкращий молодий кінематографіст» нагороду отримала Аміна Рвімо, режисерка, яка живе в таборі для біженців  Какума.

Після показів Глобального фестивалю фільмів про міграцію заохочуються обговорення та панелі, і в кожній країні-учасниці організатори можуть також планувати власні заходи, призові подарунки тощо. Натистіть тут, щоб отримати доступ до офіційного порталу Глобального фестивалю фільмів про міграцію.

За додатковою інформацією звертайтеся до Аманди Неро, штаб-квартира МОМ, за телефоном: +41 227 179 482, е-mail: anero@iom.int

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості