English | Українська

МОМ розширює допомогу вимушеним переселенцям в Україні

Зі швидким наближенням зими Представництво МОМ в Україні надасть допомогу ще близько 4000 осіб з-посеред найвразливіших вимушених переселенців. Допомога їм наразі фінансується Швейцарією, США та Норвегією.

Згідно з даними Державної служби України з надзвичайних ситуації, станом на кінець вересня кількість переселенців зі Східної України та Криму становила понад 300 000 осіб. МОМ спрямовує свою допомогу на найбільш уразливі категорії переміщених осіб у 13 областях України, які приймають понад 65% переселенців.

Наразі, МОМ надала допомогу 2000 переселенців, переважна більшість з яких це жінки та діти (80%). МОМ передає цим людям предмети гігієни, холодильники, духові шафи, мікрохвильові печі, шкільне приладдя та шкільну форму. Роботу було розпочато із шести областей України (Харківської, Дніпропетровської, Запорізької, Вінницької, Хмельницької та Івано-Франківської). Крім того, МОМ надає переселенцям ліки і психосоціальну підтримку через місцеві неурядові організації, які регулярно зустрічаються з внутрішньо переміщеними особами, щоб вивчити їхні потреби, та надають допомогу.

«Інколи просто розмова із тим, хто слухає і переймається, має велике значення для вимушених переселенців, – зазначає Голова Представництва МОМ в Україні Манфред Профазі. – Люди зазнали травматичного досвіду. Поспішне переселення, нове середовище та невизначене майбутнє також викликають страх і тривогу серед багатьох переселенців».

 

Враховуючи високий ризик вимушених переселенців потрапити до рук торгівців людьми, МОМ проводить інформаційні кампанії щодо ризиків сучасного рабства. «У часи кризи, люди у вразливому становищу більш схильні приймати ризиковані пропозиції працевлаштування, і в результаті можуть постраждати від трудової, сексуальної та інших форм експлуатації, – зазначає Манфред Профазі.– Пропозиції шахраїв щодо надання допомоги в отриманні статусу біженця вже поширюються в регіонах проживання вимушених переселенців».

Партнери МОМ із протидії торгівлі людьми, місцеві неурядові організації, які допомагають переселенцям, надають консультації та поради щодо ризиків та правил безпечної подорожі. МОМ також випустила спеціальні буклети з протидії торгівлі людьми для розповсюдження серед переселенців.

Із наближенням зими МОМ розширює свою підтримку вимушених переселенців ще на сім областей України: Донецьку, Херсонську, Миколаївську, Одеську, Тернопільську, Львівську та Київську – доправить ковдри, теплий одяг і опалювальне обладнання.

Близько 20% переселенців залишаються в колективних центрах, які в багатьох випадках є старими радянськими літніми таборами, санаторіями та гуртожитками з пошкодженими дерев’яними вікнами, дахами та без опалення, що зовсім не підходять для проживання в холодну пору року.

«Потрібні довгострокові рішення, – каже Манфред Профазі. – Відповідно до офіційних даних, кількість переміщених осіб зростає, що доводить, що більшість людей не бажає або просто не може повернутися додому. Їх можлива інтеграція залишається невизначеною. Можливості волонтерів та місцевих громад вичерпуються. Питання працевлаштування вимушених переселенців далеке від вирішення, оскільки економічна криза в Україні створює безліч труднощів як для місцевого населення, так і для переселенців».

МОМ готова підтримати Уряд, місцеві громади та переселенців, якщо їм буде потрібна допомога, і продовжуватиме звертатися до донорів, щоб забезпечити довгострокові рішення і можливості інтеграції вимушених переселенців в Україні.

За детальною інформацією, будь ласка, звертайтесь до менеджера Представництва МОМ із комунікацій Варвари Жлуктенко (vzhluktenko@iom.int, +38 044 568 50 15, +38 067 447 97 92)

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості