English | Українська

МОМ сприяє діалогу правоохоронних органів із представниками видимих меншин

14 листопада 2014

Днями Міжнародна організація з міграції у співпраці з Регіональним представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта випробувала новий формат для побудови довірі між правоохоронними органами та громадами мігрантів і етнічних меншин України. 20 представників правоохоронних органів міста Одеси та Одеської області  пройшли дводенний курс навчання із ідентифікації та розслідування злочинів на ґрунті нетерпимості, а також роботи з громадами меншин.

Особливістю цього курсу стало спільне навчання слідчих та прокурорів, а також проведення заходу «Жива бібліотека»*, спрямованого на побудову довірливих відносин правоохоронців та видимих меншин. «Книгами» виступили визнані біженці з Афганістану, представники ромської меншини та іноземні студенти з Гвінеї за сприяння організацій та громад, які входять до мережі «Ініціатива Розмаїття». Після завершення заходу учасники тренінгу оцінили «Живу бібліотеку» такими висловами як «Класно! Мудро! Правильно!» і схвально поставилися до ідеї включити цей формат до системи підвищення кваліфікації працівників правоохоронних органів.

На думку МОМ, Фонду імені Фрідріха Еберта та учасників «Ініціативи Розмаїтят», саме «Жива бібліотека» може допомогти зруйнувати замкнуте коло, коли потерпілі від злочинів на ґрунті ненависті не звертаються до міліції через страх повторної віктимізації та зневіру в успішному розслідуванні та покаранні винуватців.

За результатами підсумкового опитування учасників тренінгу, майже 90% його учасників вказали на актуальність проблематики розслідування злочинів на ґрунті ненависті в роботі правоохоронних органів. Близько 80% зазначили, що їхнє розуміння даної проблеми в результаті тренінгу змінилося.

Тренерами курсу виступили доцент кафедри криміналістики, судової медицини та психіатрії, підполковник міліції Харківського національного університету внутрішніх справ Тетяна Пазініч, та співкоординатор проекту Без кордонів/Центр «Соціальна дія» Максим Буткевич.

Налагодження співпраці правоохоронних органів з громадами мігрантів та громадськими організаціями було однією з рекомендацій комплексного дослідження з інтеграції, злочинів на ґрунті ненависті та дискримінації різних категорій мігрантів, яке МОМ провела в рамках фінансованого Євросоюзом проекту MIGRECO «Посилення управління міграційними процесами та співпраці з питань реадмісії у Східній Європі»

За даними мережі «Ініціатива Розмаїття», за вісім місяців 2014 року в Україні було зафіксовано 24 випадки насильницьких дій з підозрою расової мотивації, в результаті яких постраждали більше 25 осіб. Серед постраждалих вихідці з таких країн як Чад, Єгипет, Пакистан, Уганда, Сомалі, Судан, Ефіопія, а також громадяни України (єврейського, кримськотатарського та ромського етнічного походження). Прояви насилля були зафіксовані у 7 містах України: Києві (10 випадків), Одесі (4 випадки), Сімферополі (3), Білій Церкві (3), Слов’янську (2), Коростені (1) та Переяславі-Хмельницькому (1).

 

*«Жива бібліотека» – це інтерактивний захід, що надає людський вимір ідеї полікультурності, оскільки сприяє початку спілкування між людьми, які походять з різних соціально-етнічних контекстів. Модель «Живої бібліотеки» була адаптована Представництвом МОМ в Україні у 2007 р. на основі концепції, розробленої данською неурядовою організацією «Стоп насильству».

 

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості