English | Українська

МОМ та Державна фіскальна служба України поєднують зусилля задля інтегрованого управління кордонами

23 березня 2018

Сьогодні Голова Представництва МОМ в Україні, д-р Томас Лотар Вайс, та в.о. Голови Державної фіскальної служби (ДФС) України, пан Мирослав Продан, підписали Меморандум про співробітництво між МОМ та ДФС.

Документ закладає основи для розширення співпраці між МОМ та ДФС із таких питань спільного інтересу, як модернізація митниці України, спрощення формальностей при перетині кордону, гармонізація процедур перетину кордону та їх адаптація до кращих практик ЄС, вдосконалення міжвідомчого співробітництва у сфері управління кордонами, вдосконалення управління ризиками і можливостями протидії незаконному переміщенню товарів, неврегульованому перетину кордону та корупції.

«Меморандум також відкриває нові можливості для співпраці, зокрема, у напрямі підвищення кваліфікації працівників митних органів, розвитку митної інфраструктури, у першу чергу, пунктів пропуску, та оснащення митних органів сучасними технічними засобами митного контролю», – наголосив в.о. Голови ДФС Мирослав Продан.

«Ми прагнемо підтримувати Україні у розбудові безпечних, прозорих та ефективних процедур перетину кордону, на користь транскордонної торгівлі та руху людей у регіоні», – заявив Голова Представництва МОМ в Україні, д-р Томас Лотар Вайс. «МОМ готова й надалі підтримувати ДФС у поліпшенні процедур перетину кордону, і ми спільно працюватимемо задля нових досягнень на підтримку національних та міжнародних зусиль із розвитку інтегрованого управління кордонами в Україні», – додав він.

Міжнародна організація з міграції та Державна фіскальна служба України плідно співпрацюють із 2013 року в рамках кількох проектів, фінансованих Європейським Союзом. Ці проекти впроваджуються на користь митних відмоств України, Білорусі та Молдови, а також мандрівників, бізнес-операторів та вантажоперевізників. Зокрема, в рамках нещодавно розпочатого проекту «Удосконалення інтегрованого управління кордонами на українсько-молдовському кордоні», що фінансується ЄС та впроваджується МОМ, заплановано ремонт приміщень двох пунктів перетину кордону − Кучурган-Первомайськ та Рені-Джурджулешти – та їхнє оснащення меблями, серверами, обладнанням для зважування та інспектування. Завдяки цьому, більш ніж три мільйони людей на рік зможуть легко і швидко перетинати українсько-молдовський кордон. Водночас, вдосконалення технічних засобів у рамках проекту дозволить відомствам прикордонного контролю боротися з такими загрозами як контрабанда.

Із дедалі активнішим зростанням мобільності людей та товарів, країнам потрібно забезпечити правильний баланс між відкритістю, та водночас захищеністю й контрольованістю кордонів. У відповідь на цей виклик, Європейська Комісія розробила концепцію Інтегрованого управління кордонами, яка є не лише ключовим елементом стратегії управління кордонами ЄС, але й засадничим принципом програм МОМ із управління міграцією та кордонами. Інтегроване управління кордонами вимагає, щоб усі компетентні відмоства ефективно та плідно працювали разом всередині країни та із відповідними відомствами сусідніх держав.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості