English | Українська

МОМ та партнери продовжують моніторити становище мігрантів у пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства

28 квітня 2016 року представники Державної міграційної служби України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Генеральної прокуратури України, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, представники інших державних установ та громадських організацій, а також дипломати країн ЄС, акредитовані в Україні, взяли участь у сьомому моніторинговому візиті до Пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України (ПТПІ), розташованому в Чернігівській області.

У Чернігівському ПТПІ перебувають як особи, яких повернули в рамках угод про реадмісію, так і мігранти з неврегульованим статусом. Наразі у ПТПІ перебуває 117 дорослих осіб, з яких 110 чоловіків і 7 жінок, та 13 дітей (з одним із батьків або у повній родині). Родини з дітьми і жінки з дітьми мають змогу проживати родинами окремо від інших мігрантів.

Під час відвідання Чернігівського ПТПІ члени моніторингової групи мали змогу оглянути приміщення закладу, скласти власне враження про умови утримання мігрантів, зокрема неповнолітніх дітей та сімей з дітьми, поспілкуватися з адміністрацією та безпосередньо з мігрантами, обговорити поточні проблемні питання та шляхи їх вирішення.

Серед проблем, з якими найчастіше стикаються мігранти, потрапивши до ПТПІ, вони насамперед відзначають обмежене меню таких закладів, неможливість придбання для мігрантів певних лікарських препаратів за державний кошт, та обмежений перелік медичних послуг, що можуть надаватись мігрантам в ПТПІ.

Учасники моніторингового візиту мали змогу ознайомитися з успішним досвідом Чернігівського ПТПІ у вирішенні цих та інших проблем, отримати вичерпну інформацію про особливості харчування утримуваних, систему надання мігрантам безкоштовної медичної допомоги у місцевих лікарнях області, а також стосовно регулярного доступу на територію закладу представників неурядової організації, яка надає правову та іншу допомогу мігрантам. Учасники візиту відзначили високий рівень організації умов утримання в Чернігівському ПТПІ, наголосивши, водночас, на необхідності виділення окремого приміщення для справляння релігійних обрядів усіх конфесій почергово, а також забезпечення мігрантам постійного доступу до послуг Інтернет і мобільного зв‘язку.

Візит відбувся в рамках проекту «Пілотна ініціатива моніторингу реадмісії в Україні та Пакистані (MONITOR)», що фінансується ЄС та імплементується МОМ.

 

Довідково: Чернігівський ПТПІ є державною установою, призначеною для тимчасового (до 12 місяців) утримання мігрантів із неврегульованим статусом, які підлягають адміністративному видворенню за межі України в примусовому порядку, і перебуває під загальним управлінням Державної міграційної служби України. Пункт розташований в с. Розсудів Ріпкинського району Чернігівської області. Офіційно введений в експлуатацію 18 липня 2008 року та розрахований на одночасне утримання до 208 осіб. За результатами моніторингу, проведеного представниками Єврокомісії у 2009 році, Чернігівський ПТПІ було визнано однією з п’яти найкращих установ даного типу в Європі.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості