English | Українська

МОМ та партнери допомагають Україні вдосконалювати статистичні дані щодо внутрішнього переміщення

18 грудня 2020

У Міжнародний день мігранта МОМ та Державна служба статистики України провели вебінар із обговорення імплементації Міжнародних рекомендацій з питань статистики ВПО (IRIS), схвалених Статистичною комісією ООН (UNSC) у березні 2020 року. За результатами вебінару буде створена робоча група, до якої увійдуть представники Уряду, Організації Об'єднаних Націй та неурядових організацій. Група розробить дорожню карту для реалізації рекомендацій IRIS та підтримки довгострокових рішень щодо переміщених осіб по всій Україні.

Понад 1,4 млн людей офіційно зареєстровані Міністерством соціальної політики України як внутрішньо переміщені особи (ВПО). В умовах тривалого переміщення питання постійного житла, стабільної зайнятості та гідних умов життя залишаються актуальними для ВПО та їхніх домогосподарств протягом майже семи років. Надійна статистична інформація є необхідною як для формування рішень, щоб не залишити нікого осторонь, так і для вимірювання прогресу їх досягнення.

Міжнародні рекомендації щодо статистики ВПО розроблені з врахуванням Цілей сталого розвитку. Зокрема, рекомендації підкреслюють важливість національного перепису населення для кращого розуміння переміщення та сприяння розробці доказової політики щодо ВПО та громад, що їх приймають. Учасники вебінару обговорили, як інструменти та механізми, запропоновані IRIS, можуть допомогти сприяти таким заходам, як проведення перепису всього населення України, затвердженого Кабінетом Міністрів у грудні 2020 року.

Вебінар відбувся в рамках проєкту МОМ із гуманітарної допомоги та підтримки відновлення постраждалих від конфлікту громад на сході України, що фінансується Бюро у справах населення, біженців та міграції Державного департаменту США.

Міжнародна організація з міграції (МОМ) протягом останніх кількох років підтримує роботу міжвідомчих та міжурядових груп зі статистики переміщення по всьому світу. [1] В Україні МОМ з 2016 року проводить щоквартальні дослідження ситуації з ВПО. Міжнародні рекомендації щодо статистики ВПО були розроблені Експертною групою з питань статистики щодо біженців та ВПО (EGRIS) у співпраці з 40 організаціями. [2] Із вересня 2020 року Державна служба статистики України є членом Керівного комітету EGRIS.

 [1] EGRIS & DTM. 05 March 2020. https://displacement.iom.int/blogs/egris-dtm

[2] https://ec.europa.eu/eurostat/web/expert-group-on-refugee-statistics/background

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості