English | Українська

МОМ та партнери провели акцію до Дня захисту дітей в Одесі

1 червня 2015

29 травня, напередодні Міжнародного дня захисту дітей, в Одесі відбувся інформаційно-розважальний захід «Дитинство без експлуатації та насильства», покликаний привернути увагу одеситів і гостей міста до таких соціальних проблем, як торгівля людьми, примусове дитяче жебрацтво, а також надати більше інформації стосовно захисту прав дитини.

Акція проходила в самому серці міста, на вулиці Дерибасівській, де впродовж цілого дня діти та підлітки брали участь у творчих майстер-класах, тематичних вікторинах, пізнавальних іграх, конкурсах та танцювальних флешмобах. Під час цих заходів учасники мали змогу дізнатися про такі важливі і часто нові для себе проблеми, як булінг та кібербулінг, можливі небезпеки торгівлі дітьми та залучення дітей до секс-туризму.

Ведучим заходу став відомий журналіст новин «ТСН. Ранок» телеканалу «1+1» Єгор Гордєєв, який розказав відвідувачам акції про права дітей та способи їх захисту. “Кожна дитина має право на щасливе дитинство, на любов та турботу.  Але, на жаль, саме діти є найуразливішими до загроз сучасного світу, зокрема до пасток торгівлі людьми.  Захист дітей – це обов’язок дорослих.  І важливим завданням для нас, дорослих, є виховати в дітях самоповагу, закласти розуміння своїх прав,  навколишнього світу та того, як захистити себе. Акція «Дитинство без насильства та експлуатації»  покликана навчити дітей у першу чергу думати самостійно та вміти поводитися у ризикованих ситуаціях, але ми хочемо зробити це у веселій та захоплючій формі, так щоб важлива інформація сприймалася легко”, - зазначив ведучий.  Під час заходу учасники мали змогу поставити запитання спеціалістам з освіти за кордоном, консультантам Національної дитячої «гарячої» лінії Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда Україна», представникам Відділу кримінальної міліції у справах дітей та Служби у справах дітей м.Одеси.

 

Одразу після відкриття заходу представники «Сім’ї ресторанів Діми Борисова», Відділу кримінальної міліції у справах дітей м. Одеси та Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні презентували спільну ініціативу з протидії дитячому жебрацтву, в рамках якої одеські співробітники ресторану «Crab’s Burger» будуть повідомляти про випадки дитячого жебрацтва біля їх закладу до відділу міліції, співробітники якого, у свою чергу, докладуть максимум зусиль, щоб забрати дітей з вулиці. За даними МОМ, майже 30% дітей, яким було надано допомогу, як постраждалим від торгівлі людьми в Україні, зазнали експлуатації саме у примусовому жебрацтві.

Акція «Дитинство без експлуатації та насильства» відбулась завдяки зусиллям Представництва МОМ в Україні, Служби у справах дітей м. Одеси, громадського руху «Віра, Надія, Любов», Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда Україна» за підтримки Міністерства закордонних справ, торгівлі і розвитку Канади та Уряду Швейцарської Конфедерації.

 

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості