English | Українська

МОМ та Щербенко Арт Центр презентують художній проект до Міжнародного дня мігранта

"Пакунок". Беата Корн

22 грудня 2015

Проект Moved On!, ініційований Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні та Щербенко Арт Центром до Міжнародного дня мігранта 18 грудня, покликаний відобразити художнє переосмислення досвіду міграції.

Виставка відкрита для відвідувачів у Щербенко Арт Центрі,
вул. Михайлівська, 22-В., із 22 грудня 2015 до 16 січня 2016 р.

Художники, які взяли участь у проекті, мають той чи інший міграційний досвід і у своїй творчості відштовхуються від життєвих  ситуацій своїх близьких, друзів, та перш за все – власних історій.

Так, наприклад, робота художниці Аліни Максименко «Поле» є розмірковуванням над відносністю поняття «своєї землі під ногами». Оксана Пиж створює портрети своїх знайомих, які назавжди поїхали з рідної країни. Робота Аліни Копиці – це її весільна сукня, на якій – п’ятирічне листування художниці з майбутнім чоловіком, у якому, у свою чергу, – роздуми та обговорення проблеми візових кордонів, що розділяють закоханих. Проект Беати Корн розповідає про спробу зберегти від втрати родинні зв’язки з близькими, які поїхали за кордон. Художники Сергій Кайдак, Мирослав Вайда, Руслан Тремба працюють із темою самоідентифікації та самоусвідомлення, життя у межах себе, власного «я», звертаючись до особистих спогадів, одночасно спільних для всіх мігрантів. Олеся Секереш відкриває завісу життя тих, хто готовий говорити про колись прийняте рішення надовго покинути дім. Досвід міграції таких художників, як Валерія Трубіна, Тетяна Гершуні-Галаган, Лев Маркосян є неабиякою частиною їхньої творчої біографії і, звісно, ним пронизані більшість робіт художників. 

Куратор проекту – Марина Щербенко.

Учасники:  Мирослав Вайда, Тетяна Гершуні-Галаган, Сергій Кайдак, Аліна Копиця, Беата Корн, Аліна Максименко, Лев Маркосян, Оксана Пиж, Олеся Секереш, Руслан Тремба, Валерія Трубіна

" Ілюмінатор вночі" . Валерія Трубіна

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості