English | Українська

МОМ та Уповноважена Верховної Ради України з прав людини зміцнюють співпрацю заради захисту мігрантів

Захист основних прав та свобод усіх мігрантів, включно з внутрішньо переміщеними особами, боротьба з різними формами ксенофобії, етнічної та расової нетерпимості, а також протидія торгівлі людьми в Україні є предметом Угоди про співробітництво, укладеної між Міжнародною організацією з міграції, Представництво в Україні, та Уповноваженою Верховної Ради України з прав людини (Омбудсман). Угоду підписали Уповноважена з прав людини Людмила Денісова та Голова Представництва МОМ в Україні Ан Нгуєн.

Представництво МОМ в Україні та Омбудсман домовилися спільно проводити заходи, зокрема конференції, навчальні програми та кампанії з підвищення обізнаності громадськості у сфері захисту прав і свобод мігрантів. Крім того, МОМ в Україні та Омбудсман спільно підтримуватимуть доступ мігрантів, які перебувають у місцях несвободи, до правової інформації та юридичної допомоги. Спільна робота передбачає й розроблення пропозицій і рекомендацій щодо проєктів законів та інших нормативно-правових актів, державних програм і планів дій, ратифікації міжнародних договорів, а також сприяння міжнародному співробітництву для забезпечення прав мігрантів.

«Обмеження пересування, запроваджені через COVID-19, наражають багатьох мігрантів на значні ризики, впливають на їхній добробут і на реалізацію їхніх прав людини. Така ситуація перешкоджає колективному реагуванню на пандемію і ставить під загрозу відновлення за принципом «не залишити нікого осторонь», — заявив Голова Представництва МОМ в Україні Ан Нгуєн. Він підкреслив, що сучасна ситуація — це також нагода переосмислити, як можна регулювати міграцію в більш гуманний та ефективний спосіб. «МОМ готова надалі підтримувати Україну в розробленні надійної національної політики та адміністративної бази, яка максимізує переваги добре організованої трудової міграції, посилить захист громадян України за кордоном та мігрантів-іноземців в Україні, а також розширить можливості для соціально-економічної реінтеграції мігрантів, що повернулися, у їхні місцеві громади», — додав Ан Нгуєн.

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості