English | Українська

МОМ, УВКБ ООН та Форум НДО спільно оцінили потреби на Донбасі

27 листопада 2017

Міжнародна організація з міграції (МОМ) – Агентство ООН із питань міграції, Агентство ООН у справах біженців (УВКБ) та Форум НДО організували спільний візит до контрольованої урядом частини Донецької області. Посли Норвегії та Данії, заступники голів місій посольств Швеції та Литви, а також представники посольства Польщі приєдналися, щоб оцінити потреби постраждалих від конфлікту людей та промоніторити вплив ініціатив із гуманітарної допомоги та раннього відновлення, впроваджуваних відповідними учасниками Гуманітарної Групи в Україні. 

Й.В. пан Улє Т. Хорпестад, Посол Норвегії в Україні, спілкується з літньою жінкою у наметі первинної медичної допомоги на КПВВ Майорськ 

Делегація відвідала Краматорськ, Слов’янськ, Святогірськ, Майорськ, Бахмут, Торецьк та Дружківку, щоб зустрітися з місцевими активістами та неурядовими організаціями, внутрішньо переміщеними особами (ВПО), людьми, які залишали свій дім на час гострої фази конфлікту, але потім повернулися, а також жителями «сірої зони». Остання група перетнула лінію розмежування спеціально, щоб поділитися із дипломатами та представниками міжнародних організацій своїми історіями, болем та страхами, але водночас надією та досвідом стійкості.  Серед ВПО та місцевих жителів, які зустрілися з делегацією, були бенефіціари проектів грошової допомоги та підтримки самозайнятості й дрібного бізнесу, впроваджених МОМ за фінансування Європейського Союзу, Посольства Великої Британії в Україні та Бюро з питань народонаселення, біженців та міграції Державного департаменту США.  Дипломати також зустрілися з членами ініціативних груп, які беруть участь у проекті МОМ із соціального згуртування. Зустрічі відбулись у бібліотеках, що перебувають у процесі ремонту чи вже були відремонтовані зі фінансування Уряду Японії.   

Делегація відвідує підприємство з виробництва прального порошку та соди, що належить грантеру МОМ Дмитру

Грантер МОМ Євген показує кераміку, яку він воготовляє, Й.В. пану Рубену Медсену, Послу Данії в Україні

Незважаючи на близькість до зони конфлікту та складні виклики, з якими вони зіткнулися, люди продовжують думати про майбутнє. Грантер МОМ Дмитро,  переселенець, який займається виробництвом і фасуванням прального порошку та соди, мріє про обладнання, що дозволить йому випускати продукцію не лише в невеликих картонних коробках, а й у трьох та п’ятикілограмових пакунках. Місцевий житель Слов’янська та власник підтриманої МОМ гончарної фабрики Євген хоче вийти на ринки Євросоюзу й каже, що йому потрібна допомога із встановленням ділових контактів.  Людмила, яка отримала від МОМ грошову допомогу, є місцевою мешканкою Торецька. Місто наразі практично відрізане від основних доріг.  У Людмили з чоловіком п’ятеро дітей, найменшому – півтора року. Головною турботою Людмили є пошук коштів на оплату ліків, одягу, та витрат на навчання її дітей. Майбутнє ж для цієї жінки полягає в тому, щоб бачити, як її діти ростуть здоровими та отримують належну освіту – дай Боже, одного дня у мирному оточенні.     

Зустріч із групою місцевих жителів, що повернулися, та мешканців "сірої зони" у Торецьку

«На своєму четвертому році, гуманітарна криза в Україні залишається затяжною, комплексною та значною мірою забутою міжнародними мас-медіа та міжнародною спільнотою, – сказав Голова Представництва МОМ в Україні, д-р Томас Лотар Вайс. – Високі ціни на продукти харчування, оренду житла та комунальні платежі, ліки та зимовий одяг залишаються тягарем для найуразливіших ВПО, таких як діти та літні люди.  Згідно з даними останнього дослідження МОМ, майже 40% ВПО мають кошти, достатні лише для забезпечення харчування. Інтеграція ВПО у приймаючі громади також потребує уваги». Д-р Вайс додав, що МОМ вдячна усім донорам, які надають гуманітарну підтримку. «Сьогодні критично необхідно збільшити обсяг допомоги. МОМ та її партнери з Гуманітарної Групи  прагнуть і надалі надавати гуманітарну допомогу та підтримку відновлення, включно з грантами на само зайнятість, мільйонам українців», – зазначив Голова Представництва МОМ. 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості