English | Українська

МОМ вітає безвізовий режим ЄС для українців

12 травня 2017

Учора, 11 травня 2017 року, Рада Європейського Союзу затвердила право українців на поїздки без віз до країн ЄС. Очікується, що безвізовий режим між Євросоюзом та Україною увійде в силу на початку червня.

Українці, в яких є біометричний паспорт, отримають змогу в’їжджати до більшості країн ЄС без візи на строк не більше 90 днів протягом 180-денного періоду з метою туризму, ділових поїздок, для відвідування родичів або друзів.

Безвізовий режим для українців стосується всіх країн ЄС, окрім Ірландії та Великобританії. Українці також зможуть в’їжджати без віз до Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, які не є країнами-членами ЄС.

«Це велике досягнення для України та українців, які довго чекали на таку можливість», – зазначив Манфред Профазі, Голова Представництва МОМ в Україні.

«Зараз ми готові допомогти Україні якнайкраще скористатися візовою лібералізацією, яка в першу чергу сприятиме короткостроковій та циркулярній міграції, посилить особисті контакти між людьми, включаючи громади діаспори у країнах ЄС, розширить можливості бізнесу та культурного обміну, а також дозволить українцям краще пізнати Європу», – додав він.

МОМ підтримувала Україну на її шляху до безвізового режиму з самого початку відповідного європейсько-українського діалогу у 2008 році. Допомога, яку МОМ надала Україні в процесі виконання Плану дій щодо лібералізації візового режиму, включала проведення аналізу та надання рекомендацій для оновлення пов'язаних із міграцією законодавства, процедур та інституційної бази.

МОМ також проводила тренінги для представників органів державної влади, що працюють із безпекою документів та ідентифікацією особи, допомагала українським правоохоронним органам та соціальним закладам у питаннях протидії торгівлі людьми. Представники українських правоохоронних органів пройшли тренінги МОМ із ідентифікації, документації та кримінального розслідування злочинів на ґрунті ненависті, що було однією з вимог Плану дій з лібералізації візового режиму.

За даними Державної міграційної служби України, станом на квітень 2017 року близько 3 мільйонів українців отримали біометричні паспорти, що є обов'язковою вимогою для подорожей без віз до ЄС. Опитування Київського міжнародного інтституту соціології показує, що один з десяти дорослих українців відвідав ЄС за останні два роки, в основному з метою туризму (29%), ділової поїздки (28%) або роботи (18%). Коли буде надано можливість подорожувати без віз, українці користуватимуться цим з метою туризму (27%), пошуку робочих можливостей (20%) та відвідування родичів та друзів (13%), свідчить опитування Інституту соціології Національної академії наук. Водночас 43% українців не зможуть користуватися безвізовими подорожами, в основному через брак коштів. 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості