English | Українська

МОМ зібрала фахівців для боротьби з торгівлею дітьми у Східній Європі

27 жовтня 2016

Фахівці із боротьби з торгівлею людьми з Білорусі, Молдови та України зібралися на дводенну конференцію в Києві 26-27 жовтня, щоб закласти платформу для регіональних дискусій та обміну найкращими практиками задля ефективної боротьби з торгівлею дітьми. Конференцію було організовано МОМ за фінансування міністерств закордонних справ Канади та Норвегії і Фонду ЄС із питань притулку, міграції та інтеграції (AMIF).

Впродовж 2000-2015 рр. МОМ у Білорусі, Молдові та Україні ідентифікувала понад 1200 неповнолітніх (віком до 18 років) постраждалих від торгівлі людьми, та надала їм допомогу.  Результати дослідження, проведеного на замовлення Представництва МОМ в Україні, свідчать, що 40% уразливих підлітків та молоді готові приймати ризиковані пропозиції, які можуть призвести до їх експлуатації.

“Дітей часто продають члени їхніх родин чи опікуни, з метою сексуальної чи трудової експлуатації, примусового жебрацтва чи для інших цілей, як за кордон, так і всередині країни", – сказав Заступник Голови Представництва МОМ в Україні Стівен Роджерс, відкриваючи конференцію. “Діти є особливо уразливими, вони потребують додаткової уваги та підтримки з боку урядових та неурядових інституцій. Вони також мають обмежені можливості захистити себе та повідомити про злочин, і тому часто залишаються невидимими для соціальних служб та системи кримінальної юстиції", – додав він.

Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук зазначив, що “жодна країна не має імунітету до торгівлі людьми, але головним є те, наскільки наші державні інституції можуть дати відсіч цьому явищу”. Надзвичайний та Повноважний Посол Норвегії в Україні Уле Т. Хорпестад додав, що "кількість індетифікованих постраждалих, яку ми бачимо сьогодні, може бути лише верхівкою айсберга". Обидва дипломати пообіцяли подальшу підтримку зусиль МОМ із боротьби з сучасним рабством.

Заступниця Міністра соціальної політики України пані Наталія Федорович подякувала МОМ та її донорам за допомогу, надану українському Уряду у створенні та розбудові Національного механізму взаємодії із надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми. "Ця підтримка є особливо актуальною зараз, коли ми отримуємо повідомлення про вербування дітей до збройних угруповань на неконтрольованих Урядом територіях на Сході України, та коли український Уряд перебуває у процесі децентралізації, передаючи значні повноваження органам влади на місцях", – сказала пані Федорович.

Заступниця Міністра соціальної політики України пані Наталія Федорович

Розвиток послуг, орієнтованих на потреби дітей, сприяння доступу неповнолітніх до них, та розвиток ефективного моніторингу за процесом реінтеграції задля забезпечення захисту неповнолітніх постраждалих від торгівлі людьми були в центрі дискусій конференції.

Експерти з усієї Європи  – а саме з Білорусі, Молдови, України, Великої Британії, Нідерландів, Бельгії, Норвегії, Австрії, Франції, Болгарії та Польщі, разом із фахівцями штаб-квартири та Регіонального офісу МОМ для Підвенно-Східної, Східної Європи та Центральної Азії, поділилися одне з одним досвідом ідентифікації та надання допомоги неповнолітнім постраждалим від торгівлі людьми, а також запобігання, розслідування та покарання торгівлі дітьми. Результати конференцї буде викладено у звіті, який запропонує ефективні шляхи подолання чинних прогалин у протидії торгівлі дітьми у Східній Європі.

Пані Бхарті Патель, керівниця благодійної організації ECPAT, Велика Британія

Білорусь, Молдова та Україна взяли на себе зобов'язання із боротьби з торгівлею дітьми, що відображено у протоколах та конвенціях ООН та Ради Європи, а також у Цілях сталого розвитку 2030.

За понад 10 років впровадження регіональних програм із боротьби з торгівлею людьми у Білорусі, Молдові та Україні, МОМ посприяла зміцненню партнерств та координації зусиль у цій сфері, та надала допомогу понад 18 тис. постраждалих від сучасного рабства.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості