English | Українська

МОМ ЗІБРАЛА ФАХІВЦІВ ІЗ УПРАВЛІННЯ КОРДОНАМИ, ЩОБ ОБГОВОРИТИ ЗАХИСТ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ ТА ПРАВ МІГРАНТІВ

16 березня  2017

15 березня 2017 року Львів приймав міжнародну конференцію з управління кордонами «Безпека кордону в дії. Успіх у партнерстві».

Окрім просування скоординованого підходу до управління кордонами, цей захід відзначив успішне завершення проекту СУРКАП-2*, спрямованого на зміцнення безпеки спільного українсько-білоруського кордону.

«Кількість міжнародних мігрантів у світі 2015 року сягнула 244 мільйонів. Міграція є невідворотною, необхідною та бажаною тоді, коли вона є добре керованою», – зазначив Зейнал Гаджієв, Голова Представництва МОМ у Білорусі, відкриваючи конференцію. Він додав, що останні виклики, спричинені міграційними потоками через Середземне море, знову засвідчили, що ефективне управління кордонами та транскордонна співпраця є ключовими для управління міграцією у спосіб, який би дозволив водночас захищати як національну безпеку, так і безпеку окремих людей, як суверенні права та зобов’язання держав, так і права, зобов’язання та мрії мігрантів.

«На жаль, сьогодні ми спостерігаємо тенденцію до зростання ризиків на кордонах, що мають ознаки організованої злочинності», заявив Анатолій Лаппо, Голова Державного прикордонного комітету Республіки Білорусь.

За такої ситуації, партнерство та співпраця між прикордонними відомствами країн походження, транзиту та призначення міграції, а також компетентними міжнародними організаціями, які надають експертну, технічну та фінансову підтримку, є надзвичайно важливими.  Оута Хермалахті, представниця Делегації ЄС у Білорусі, наголосила на тому, що «управління кордонами є одним із пріоритетів для ЄС у рамках Східного Партнерства». Пані Хермалахті нагадала, що в рамках проекту СУРКАП-2 прикордонні відомства Білорусі та України отримали обладнання вартістю понад 4 млн євро задля зміцнення прикордонного контролю. «Втім, розвиток роботи прикордонників потребує не лише обладнання, а й співпраці та обміну досвідом із колегами з сусідніх країн», додала Оута Хермалахті.

Прикладом такої співпраці є проект СУРКАП-2. У його рамках скоро буде засновано спільний контактний пункт на українсько-білоруському кордоні «Пінськ – Житомир». Це дозволить фахівцям обмінюватися оперативною інформацією в цілодобовому режимі, та сприятиме впровадженню концепції інтегрованого управління кордонами в регіоні.

За словами Віктора Назаренка, Голови Державної прикордонної служби України, система інтегрованого управління кордонами є базисом для здатності протидіяти транскордонній злочинності, тероризму та іншим загрозам. «Водночас ми робимо все можливе, щоб законослухняні громадяни спокійно та безпечно перетинали наш кордон», – додав пан Назаренко.

Віктор Назаренко, Голова Державної прикордонної служби України (праворуч)

 

Під час конференції, представники прикордонних відомства десяти країн – України, Білорусі, Угорщини, Латвії, Литви, Молдови, Польщі, Словаччини, Туреччини та Естонії – поділилися своїми успішними практиками у сфері захисту та інтегрованого управління кордонами. Представники провідних агенцій у сфері управління кордонами та міграцією – МOM, FRONTEX, Місії ЄС із прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM), тощо, також поділилися своїм експертними напрацюваннями.

*Міжнародну конференцію було організовано в рамках фінансованого ЄС проекту «Підвищення потенціалу в сфері охорони кордону та двостороннього співробітництва між Україною та Білоруссю, СУРКАП-2», який впроваджують представництва МОМ у Білорусі та Україні, Державний прикордонний комітет Білорусі та Державна прикордонна служба України.

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості