English | Українська

Мрій сміливо, живи безпечно. МОМ і партнери відзначили Міжнародний день захисту дітей в Одесі

1 червня 2019

Сьогодні, з нагоди святкування Міжнародного дня захисту дітей, Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні та Громадський рух «Віра, Надія, Любов» запросили гостей міста й одеситів,  зокрема вразливих дітей та підлітків, на «Алею мрій».

У Стамбульському парку в Одесі гості завітали до «Живої бібліотеки» та поспілкувалися з «книжками» — представниками різних професій; потрапили до «Казкового простору», де відомі українські діячі на прикладах казкових персонажів навчали дітей захищати свої права; а також знайшли нове хобі в майстернях творчого розвитку.

Діти спілкувалися із заступницею Міністра соціальної політики України Наталією Федорович, телеведучим 1+1 Єгором Гордєєвим, дипломатами, поліцейськими, пожежниками, спортсменами, лікарями, моряками й громадськими активістами. Експерти з безпечної міграції, здорового способу життя та захисту прав дітей нагадали учасникам про їхні права, гідне ставлення до інших, а також пояснили, як ухвалювати відповідальні рішення в різних життєвих ситуаціях.

Захід відбувся за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади та Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія, у співпраці з державними органами, глобальним молодіжним проектом U-Report, громадськими організаціями «Ла Страда-Україна» та Фундація Дарини Жолдак. Соціально відповідальні компанії Bosch, Coca-Cola та Zlachno також зробили свій внесок подарунками для дітлахів. Книги для підлітків були надані Національним демократичним інститутом (NDI), Швецією та видавництвом «Видавництво».

«Права дітей мають пріоритетне значення для зовнішньої політики і політики розвитку Канади. Канада працює над покращенням ситуації з правами дітей в усьому світі, і в Україні також. Ми раді підтримати цю подію та допомогти українським дітям краще зрозуміти свої права, дізнатися про безпечний і здоровий спосіб життя, навчитися поважати одне одного й приймати правильні рішення в різних життєвих ситуаціях», — зазначив голова відділу міжнародного розвитку Посольства Канади в Україні Карім Моркос.

Згідно з останнім опитуванням МОМ, 66% уразливих дітей і молоді віком від 13 до 20 років в Україні готові прийняти принаймні одну пропозицію, яка може призвести до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

«Найчастіше діти й підлітки вказують, що погодилися б працювати в іншому населеному пункті України без офіційно оформленого трудового договору, виконувати сумнівну або незаконну роботу, яка добре оплачується, працювати за кордоном без офіційно оформленого трудового договору, спробувати наркотичні речовини, піти в гості або сісти в автомобіль до малознайомої людини чи позичити велику суму грошей», — сказав в.о. Голови Представництва МОМ в Україні Ан Нгуєн. — Соціальне середовище має величезний вплив на молоде покоління, тож МОМ готова й надалі підтримувати українські урядові та неурядові організації в запобіганні ризикованій поведінці серед дітей і підлітків».


 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості