English | Українська

На Донбасі відкриваються соціальні заклади, відновлені за сприяння Японії

Краматорськ, 13 лютого 2016

Центри дитячої та юнацької творчості у Костянтинівці та Дружківці, а також Міська музична школа у Святогірську, будуть урочисто відкриті після ремонту  в рамках візиту Надзвичайного та Повноважного Посла Японії в Україні пана Шігекі Сумі до Донецької області 15 та 16 лютого. Ці  заклади були відремонтовані за фінансової підтримки Уряду Японії в рамках проекту, що впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ).

15 лютого у м. Костянтинівці Посол Японії візьме участь в урочистому відкритті оновленого Центру дитячої та юнацької творчості, яким користується понад 1250 відвідувачів, зокрема 350 вимушених переселенців. У рамках проекту було здійснено ремонт покрівлі, чотирьох танцювальних залів, санвузлів та  коридору. Гуртки, майстер-класи та конкурси, що проводяться у центрі, мають важливе значення для інтеграції дітей-переселенців на новому місці та налагодження контактів із однолітками.

16 лютого за участю Посла Японії у м. Святогірську відбудуться урочистості з нагоди відкриття оновленої Міської музичної школи, у якій навчається 120 дітей, із яких 50 є дітьми вимушених переселенців. Окрім ремонтних робіт у школі в рамках проекту МОМ проводилися майстер-класи з японського музичного мистецтва та було закуплено нові музичні інструменти.

На завершення візиту, пан Посол також відвідає м. Дружківку з нагоди урочистого відкриття Центру дитячої та юнацької творчості, де в рамках проекту була здійснена заміна вікон на усіх трьох поверхах. 1054 вихованця Центру, з яких 130 є вимушеними переселенцями, тепер зможуть у комфортніших умовах відвідувати 67 гуртків, які працюють на базі Центру.

«Уряд Японії надає всебічну гуманітарну підтримку вимушеним переселенцям та особам, що постраждали від конфлікту на Донбасі. Даний проект МОМ став чудовим прикладом ефективної підтримки ініціатив соціального згуртування вимушених переселенців та приймаючих громад шляхом оновлення об’єктів соціальної інфраструктури. Також в рамках проекту було надано близько 400 грантів на самозайнятість та дрібний бізнес для переселенців, осіб, які повернулися до місць свого проживання, та місцевих жителів. Ми плануємо й надалі підтримувати успішну співпрацю з Міжнародною організацією з міграції, продовживши проект у Донецькій та Луганській областях», – зазначив Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні пан Шігекі Сумі

___________________

Починаючи з березня 2015, за фінансової підтримки Уряду Японії Міжнародна організація з міграції (МОМ) впроваджує проект «Підтримка стабілізації громад на Донбасі». Проект реалізується у 8 громадах Донецької та Луганської області, а саме – у м. Святогірськ, м. Краматорськ, м. Дружківка, м. Костянтинівка, м. Артемівськ, м. Сєвєродонецьк, м. Лисичанськ та смт. Борівське. Бенефіціарами проекту є вимушені переселенці, місцеві жителі та органи  влади різного рівня.  Основними цілями проекту є надання допомоги  переселенцям та особам, які постраждали від конфлікту на Донбасі, у стабілізації життєдіяльності, відновленні соціальної інфраструктури та проведенні заходів соціального згуртування. Загалом у проекті передбачено ремонт на  21-му об’єкті соціальної інфраструктури, які є соціальними центрами для більше ніж 20 тис. осіб у 8 громадах, серед яких майже 9 тис. становлять вимушені переселенці та інші вразливі групи.

Іншим напрямом діяльності проекту є надання мікро-грантів переселенцям  та особам, що постраждали від конфлікту на Донбасі, для започаткування або розвитку власного бізнесу. В тренінгах із розвитку бізнесу взяли участь більше 600 осіб, із яких було відібрано близько 400 бенефіціарів для участі у грантовій програмі – отримання обладнання вартістю до 900 доларів США для кожного. Серед учасників грантової програми 34% становлять вимушені переселенці, а також по 33% відповідно особи, які повернулися після відновлення контролю над територіями Урядом України, та місцеві жителі.

За подальшою інформацією звертайтеся до прес-секретаря Представництва МОМ в Україні Варвари Жлуктенко, +38-044-568-5015, vzhluktenko@iom.int

 

СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
Політика прозорості